Jön a tavasz legizgalmasabb balatoni gasztroprogramja

 Kovászos kenyér, macaron, fermentálás és pizza workshopok, reggeli jógával egybekötött brunch, zenés borvacsorák, túrák, biciklis felfedezések, sütemények és parfümök...- mindez a kora-tavaszi Balaton körül.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A szervezők idén is a régió válogatott, egész évben nyitvatartó vendéglátóhelyeivel fogtak össze. A több mint 20 fő helyszínen nem csak különleges programokkal, hanem külön erre az eseményre megkomponált “Taste Balaton menüvel” is készülnek – így, ha valaki szeretne belekóstolni az étterem esszenciájába, azt most ilyen frappáns formában is megteheti.

 A fő helyszínek mellett a fesztivál szervezői plusz kiegészítő helyszíneken (borászatok, cukrászdák, kulturális intézmények) további programokkal is készülnek, érdemes a honlapon böngészni, ahol mindenki maga állíthatja össze a saját fesztiválját.

A fesztivál egyik legfontosabb üzenete a bevonódás és a személyes kapcsolatok erősítése.

A tíznapos eseménysorozat során lehetőség nyílik találkozni a balatoni éttermek séfjeivel, és új oldaláról megismerni nemcsak a Balatont, hanem a vendéglátókat is. Ez valódi találkozási pont vendég és vendéglátó között, miközben a résztvevők gasztronómiai ismereteiket is elmélyíthetik.


Fotó: Szabó Miklós/Taste Balaton

Éppen ezért a szervezők idén még az előző éveknél is több workshoppal várják a Balatonhoz érkezőket március 6. és 15. között.

A teljesség igénye nélkül: lesz kovászos kenyér- és pizzakészítő workshop, betekintést nyerhetünk a macaron-, a csokoládé-, a házi tészta- és a gin-tonik-készítés fortélyaiba is. Az édesszájúak több süteménykészítő workshop közül választhatnak, a mentes desszertek kedvelői sem maradnak program nélkül. Egyedülálló lehetőség, hogy a fesztivál ideje alatt az érdeklődők több étterem konyháján is kipróbálhatják magukat séfként: beállhatnak egy napra A Konyhám Stúdió 365 és a Villa Kabala konyhájára is.

Az aktív pihenés kedvelői szintén megtalálják a számításaikat.

Több étterem szervez brunch-al egybekötött reggeli jógát, ismét lesznek kerékpártúrák, a nagy utazókat és kalandorokat pedig Rakonczay Gábor (a Villa Chez Les Amis-ban) és Barabás Tomi ázsiai kalandjai (a Borbarátokban) szórakoztatják majd. A pszichológia iránt érdeklődők az elme rejtelmeibe nyerhetnek betekintést Dr. Moldován Kristóf és Dr. Beghdadi Younes előadásán, de Dr. Bánki György pszichiáter is várja a vendégeket Dobray Saroltával közösen egy meghitt est keretében. Több nőnapi rendezvény is lesz, ami a fesztivál életében már hagyomány, csakúgy mint a Gaszto & Nők & Balaton című beszélgetés a Kalóz Strandbisztróban.


Fotó: Chripko Lili/Taste Balaton

A további programok között olyanok is helyet kaptak, mint Főzz a séffel! Ízek és inspirációk Szikra Gabival , Lakatos László és a humor vacsorája , Vegán gasztroélmény a Balatonon, Steaksütő workshop Mede Ádámmal , illetve Bor & bonbon kóstoló csokoládékészítéssel  

 


Jelenlegi formájában megszűnik a Platán Gourmet – a legendás séf távozik

Jelenlegi formájában megszűnik a Platán Gourmet – a legendás séf távozik 

Jelentős változás előtt áll a hazai gasztronómia egyik legsikeresebb vidéki műhelye.
Gázra léptek a séfek – ezúttal nem a konyhában, hanem egy versenypályán mérkőztek

Gázra léptek a séfek – ezúttal nem a konyhában, hanem egy versenypályán mérkőztek  

Zsámbékon Magyarország tizenkét ismert séfje cserélte le egy napra a séfkést kormánykerékre.
Ki lett az Év Gasztronómusa?

Ki lett az Év Gasztronómusa? 

Hack Barnabás nyerte el a címet a tavalyi évben végzett munkája alapján.
A Mátra legjobb kékfrankosai – borbemutató az MTA-n

A Mátra legjobb kékfrankosai – borbemutató az MTA-n 

Egyre több a szűretlen, derítetlen bor.
Friss felmérés: így választ bort a mai fiatal generáció

Friss felmérés: így választ bort a mai fiatal generáció 

Előljáróban annyit: már nem a márkanév a döntő a borválasztás alkalmával.
Somlón egy júniusi hétvégén minden a borról szól

Somlón egy júniusi hétvégén minden a borról szól 

Nagyarannyal díjazott juhfarkkal és nyitott pincékkel indul a Vino Camino Somló 2026.
Limitált nyári tétellel ünnepel a St. Andrea Wine & Skybar

Limitált nyári tétellel ünnepel a St. Andrea Wine & Skybar 

A hely a belvárosi Vörösmarty tér fölött, a város egyik legszebb tetőteraszán ünnepel.
Új szabadtéri vendéglátóhely Budán

Új szabadtéri vendéglátóhely Budán 

Kisüzemi sörök és csapolt koktélok a kis sárga házikóban: megnyílt a budai oldal új zöld oázisa, a Sirály Bár.
Fenntartható alapanyagokból készült fogások hónapja

Fenntartható alapanyagokból készült fogások hónapja 

Bolygóbarát fogások júniusban.
Bornapok Tokajban – ismét a főtéren

Bornapok Tokajban – ismét a főtéren 

A két évig tartó felújítás után újra visszaköltözik a rendezvény a város főterére.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.