A hotel vezetése izgalmas esemény keretében mutatta be friss kínálatát, amelynek célja nem csupán az volt, hogy megmutassák a legújabb fogásokat, hanem betekintést adjanak az átalakulás folyamatába, a koncepcióba és a mögötte rejlő gondolatokba.
Belépve az étterembe letisztult elegancia és izgalmas részletek fogadnak, bárhová is nézünk valamin megakad a szemünk: játékos elemek, bohókás szobrok, hatalmas design könyvek és a bársonyos zöld és szürke fotelek kifinomultságot és otthonosságot adnak a térnek.
Átgondolt koncepcióváltás
A korábbi séf Maszarek Ottó májusban a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren újonnan megnyíló TRIBE Budapest Airport Hotel konyhájának élére áll, tőle Pap Márk vette át a konyhát, aki a helyi alapanyagok, a fenntarthatóság és az újszerű gondolkodás találkozása mentén alkotta meg az új étlapot.
Fotó: SZT
Az asztalra elénk elhelyezett ételeken végig tekintve nem csak a szemünket varázsolja el az ételek művészi kidolgozottsága, de alig várom, hogy végre megkóstolhassam őket – sorban végig az összeset. A marhatatár már első pillantásra valódi mestermű: gyönyörűen formázva, apró virágokkal díszítve, a mellette lévő tányéron található krémes, kézzel készített gombás gnocchi gőzölgött, amelynek rusztikus egyszerűsége tökéletesen illet a többi gondosan megkomponált fogás közé, ahogy a köretként szereplő spárga és a többi ínycsiklandó finomság is.
Az új koncepció fókuszában a vendégélmény áll. A korábbi kínálatból a legnépszerűbb ételeket megtartották, ugyanakkor újra gondolták a fogásokat és a tálalási módokat is.
„Amikor az új étlapon dolgoztunk, elindultunk egy tudatosabb irányba. A négy TRIBE koncepció – ázsiai, amerikai bisztró, olasz és kaliforniai stílus – közül mi ez utóbbit választottuk, mert ez kínálta a legtöbb lehetőséget, és úgy éreztük ez az, amely számunkra leginkább teret enged a szezonális, változatos és helyi alapanyagokra épülő fogásoknak – mesélte Vetlényi Dániel a TRIBE Budapest Stadium szállodaigazgatója.a koncepcióról. „A kaliforniai konyha ihlette ételek sokszínűségükkel és nemzetközi hatásukkal lehetőséget adnak a kreatív megvalósításra” - avatott be a koncepció lényegébe.
Az étkezés, mint közösségi élmény
Fotó: SZT
„A vendégélmény kulcsa szerintünk az étkezés közösségi élménye, és ezt az étlap is tükrözni fogja.” – hangsúlyozta.
A megosztható tálak esetében olyan fogásokról van szó, amelyeket egy társaság együtt fogyaszthat el, és mint mondták, ezzel arra szeretnék ösztönözni a vendégeket, hogy közös élményként tekintsenek az étkezésre. Az étlap ennek megfelelően került átalakításra, és a térszervezés is ezt támogatja.
Az eddig népszerű fogások továbbra is megmaradnak, mint a fish & chips, de apróbb frissítéseken mentek át, miközben olyan új fogások is bekerültek a koncepcióba, mint a már említett tatárbifsztek, amelyet balzsamecet-gyönggyel, sóban érlelt tojássárgájával tálalnak vagy a rizottó újragondolt változata. „Az étlapon helyet kapott egy vegán verzióban is elérhető étel, a karfiolos quinoa tabbuleh, amelyet görög joghurttal vagy anélkül is lehet kérni”, vázolta fel az új étlap újdonságait Pap Márk executive séf.
Fotó: SZT
A desszertek mostantól nem pusztán kiegészítői az étkezésnek, hanem hangsúlyos, önálló kategóriaként jelennek meg.
„Célunk, hogy különleges, emlékezetes desszertekkel járuljunk hozzá a vendégélményhez.”
– fogalmazott a konyhafőnök.
Étkezésünket is egy művészi desszert koronázta meg: a málnás - matcha teás mousse, roppanós szezámos lap és friss málna alkotta a kompozíció formájában, amely látványban és ízben is igazi mestermunka.
Fotó: SZT
Étlapon a helyi termelők kínálata
A TRIBE Table-ben kiemelt figyelmet fordítanak a fenntarthatóságra és a helyi termelőkkel való együttműködésre. Több fogás is kistermelői alapanyagokra épül, mint a kecskesajtos előétel, amelyhez a sajt szintén kistermelői forrásból származik, és különleges fajszi paprikamagolajjal készül.
Fotó: SZT
És végül, ami talán a legfontosabb: a kóstoló alkalmával egy kicsit jobban megismerve a TRIBE Table filozófiáját, az egyértelműen kirajzolódott, hogy az étterem szeretne végleg szakítani azzal a sztereotípiával, hogy szállodai étterembe csak a szállóvendég mehet be, és egy hotel étterme biztosan drága, „elit” hely. Mert ahogy Vetlényi Dániel is hangsúlyozta: „a célunk, hogy a környék egyik szerethető, izgalmas, nyitott éttermévé váljunk, ahova bárki szívesen betér, akár egy családi eseményre, akár egy hétköznapi vacsorára.”