A Mexikóban legnépszerűbbnek számító habos szeszesital piacának 95 százalékát két nagy cég fedi le: a Modelo Group és a Cuauhtemoc Moctezuma. A kisebb vállalkozásoknak alig van esélyük. A Minerva, úgy tűnik, mégis sikeresen rátalált egy piaci résre, és egyelőre nagyon ígéretesnek látszik az új irány.
A sör mézet és malátát tartalmaz, és némi narancsaromával ízesítették
„Rengeteg kritikát kaptunk amiatt, hogy a heteroszexuális közösséget nem jelöltünk meg célként, mi azonban tartjuk magunkat ahhoz, hogy másféle szexuális beállítottságú emberek számára dobjuk piacra ezeket az italokat.” – nyilatkozta Dario Rodriguez Wyler, Minerva szóvivője.
Mind a Salamandra mind a Purple Hand iránt olyan óriási kereslet mutatkozott már az első héten, hogy az felülmúlta az előzetes elképzeléseket. Külföldről – Argentínából, Kolumbiából, Japánból, Ecuadorból, Chiléből és az Egyesült Államokból – is érkeztek már megkeresések.
Az italok elnevezése nem a véletlen műve: a szalamandra régóta a mexikói homoszexuális közösség jelképe, a bíbor kéz (Purple Hand) pedig a homoszexuálisok jogainak érdekében vívott harcot jelképezi. Ez utóbbi története: 1969 novemberében meleg aktivisták tüntetést szerveztek a San Francisco-i Examiner c. lap szerkesztősége elé, tiltakozva melegbárokról a lapban megjelent cikksorozat ellen.
A szerkesztőség alkalmazottai nyomdafestéket öntöttek az ablak előtt tiltakozókra, akik a rájuk zúduló festékkel homofóbia-ellenes jelszavakat festettek a falra, és San Francisco egész belvárosában kéznyomokat hagytak a falakon. Melegaktivisták később próbálták a homofóbia-ellenesség szimbólumává tenni, utalva egyben egy New York-i maffiabanda, a Fekete Kéz ismert jelére. (forrás: Dr.Info)