A budai Citadellában több mint 200 szakmai partner és vendég akár harmincféle különböző ínyencséget is megkóstolhatott a Degusta Bitebar névre hallgató gasztronómia kalandtúrán, amelynek szervezői a modern konyhaművészet minden trükkjét felhasználva a fúziós konyhára fektették a hangsúlyt.
A szakácsok a látványkonyhában, frissen készítették el a falatokat, melyeket modern látványos világító pulton, óriás koktéltornyon, apró kelyhekben, pohárkákban, tálkákban helyeztek a vendégek elé.
Bár ízekről nehéz beszélni, mégis érdemes rátekintünk az étlap egy-két ínycsiklandó kínálatára: tavaszi medvehagyma leves, borjúlábkocsonya rántva, mangó chutney-val, szarvasgombás libamájhab balzsamecet redukcióval, vöröstonhal sashimi pirított szezámmaggal, mentás tahini szósszal, chilis királyrákfarok korianderes zöldborsókrémmel, rozé kacsamell carpaccio lilahagyma lekvárral, Earl Gray-es tejcsokoládé mousse lágy citromkrémmel. Az est folyamán különleges bemutatókra – kaviár, pezsgő és vodka kóstolóra – is sor került.
A Degusta Bitebar bemutató szervezői, Fábián Bea és Kis Péter, a Comp-Let Event & Party Kft. rendezvényigazgatója illetve ügyvezetője kiemelték, hogy a jelen gazdasági helyzetben a partner- és ügyfélkapcsolatok építése vált a rendezvényszervezés legfontosabb mozgatórugójává, ezért szeretnék bevezetni a piacra ezt az innovatív rendezvény típust. „A hagyományos, de merevebb keretek közé szorított party service és a rövid idő alatt lezajló koktélfogadás közé szerettük volna megteremteni azt a beszélgetős rendezvénytípust, ahol kapcsolatok ápolására és építésére a lehető legnagyobb lehetőség kínálkozik, miközben a vendéglátás nem csak aláfestő zenének számít, hanem maga az egyik legizgalmasabb program, igazi gasztronómiai kalandtúra” - nyilatkozta Fábián Bea rendezvényigazgató az OGH hírügynökségnek.
Kis Péter szerint akár 25-30%-kal is csökkenhet idén a céges rendezvények száma, és a költségvetésükön is érződik az óvatosság. Kis Péter a Promo Direkt Piackutató cég 3200 nagyvállalat bevonásával készített legfrissebb elemzésére rámutatva – kiemelte, hogy míg az elmúlt 2-3 évben a megkeresett cégek mintegy 45%-a jelezte valamilyen rendezvény lebonyolítását, az idén már csak 31% nyilatkozott pozitívan. A cégek 42%-a budapesti, további 12% Pest megyei (ami jól követi a nagyvállalatok területi elhelyezkedésének arányát), a fennmaradó 46% pedig más megyékben található. A rendezvények fajtáját tekintve a megkérdezett vállalatok több mint a fele tervez valamilyen fogadást, partyt, vacsorát (17% kiállítást illetve bemutatót, 15% ügyfél- vagy vevőtalálkozót, promóciós rendezvényt) Lényeges csökkenést jelez előre a kutatás a tréningek, továbbképzések (11%) és különösen a konferenciák, kongresszusok arányában (5%). A cégek több mint fele viszont még ebben az évben is egymilliónál többet tervez elkölteni rendezvényre, ráadásul közülük is 13% több mint 5 millió forinttal kalkulál.