A BGE előadótermét modernizálta az AccorHotels

Az új generáció szakembereinek képzése a felsőoktatási intézmények, valamint a munkaerőpiaci szereplők közös feladata. Ezen cél megvalósítása érdekében az AccorHotels, valamint a Budapesti Gazdasági Egyetem együttműködési megállapodást kötött 2016. december 6-án.

Az együttműködési keretmegállapodás értelmében a szervezetek együttműködnek többek között gyakornoki programok megvalósításában, üzleti témájú oktatási-képzési programok kidolgozásában és megvalósításában, valamint az AccorHotels szakemberei részt vesznek az egyetem alap- és mesterképzésében.

„Az AccorHotels Magyarországon évente átlagosan 100-150 főiskolai, egyetemi gyakornokot foglalkoztató munkáltatóként felelősnek érzi magát a felnövekvő új generáció képzéséért. A gyakorlati oktatáson túlmenően - ami a szállodákban valósul meg a gyakorlati félév alatt – a Csoport a jövő szakembereinek akadémiai képzését is támogatni kívánja, így átvállalta a Budapesti Gazdasági Egyetem Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kara I-es előadója technikai modernizálásának teljes költségét” – mondta el Komlósi Gabriella, az AccorHotels Magyarországért és Szlovákiáért felelős HR menedzsere.

A beruházás alkalmával a projektort, vetítővásznat és az asztali számítógépet modernizálták, továbbá kisebb festési munkák mellett oktatási segédanyagokat is biztosított a szállodavállalat az egyetem számára. Mind az AccorHotels, mind a Budapesti Gazdasági Egyetem kiemelt figyelmet szentel a környezetvédelmi szempontok szem előtt tartásának, így ezen támogatás esetében is odafigyeltek a beruházás fenntarthatóságára és a zöld technológiák alkalmazására. Ennek megfelelően az új projektor környezetbarát megvilágítási rendszere a hagyományos és szennyező fémhalogén izzók helyett lézer fényforrást használ. Ez garantálja az egyetem számára a gazdaságos üzemeltetést, ugyanis a fényforrás élettartama 20.000 óra, ami - a használat függvényében - akár 15 évre is biztosítja a biztonságos működést.

„A Budapesti Gazdasági Egyetemen – az ország legnagyobb alkalmazott tudományok egyetemeként – rendkívül fontosnak tartjuk, hogy a munkaerőpiaci szereplőkkel szoros kapcsolatot ápoljunk, így hallgatóink naprakész és piacképes tudásra tegyenek szert. Vállalati partnereinkkel folyamatosan azon dolgozunk, hogy képzéseink a munkaerőpiac igényeinek megfeleljenek, hogy hallgatóink olyan értékekkel, olyan attitűddel lépjenek ki a munkaerőpiacra, mellyel sikerrel pályáznak a legjobb pozíciókra. Ezen törekvésünk csak akkor lehet azonban sikeres, ha a legkorszerűbb technikai eszközök állnak oktatóink rendelkezésére ahhoz, hogy tudásukat a következő generációnak átadják, ezért a BGE 2016-2020 közötti időszakra vonatkozó Intézményfejlesztési Tervében a vállalkozásbarát egyetem fejlesztése mellett kiemelt stratégiai célként rögzítettük az élményalapú tanulási környezet fejlesztését is. Az I-es előadó technikai felszerelésének modernizálásával ezen célunk megvalósításában nyújtott nagy segítséget az AccorHotels. Bízom benne, hogy a mai napon aláírt együttműködési megállapodásunk keretein belül a jövőben is hasonlóan hatékonyan tudunk tenni a jövő szakembereinek képzéséért” – tette hozzá Dr. Dietz Ferenc, a BGE kancellárja.

Kelet-Európában az AccorHotels márkáinak a kizárólagos képviselője az Orbis Hotel Group, a régió legnagyobb szállodahálózata 120 szállodával, közel 20.000 szállodai szobával.


 Vizuális élményteremtés a luxusvendéglátásban

Vizuális élményteremtés a luxusvendéglátásban 

A luxusvendéglátás világában minden apró részlet számít – legyen szó egy exkluzív enteriőrről, tökéletesen megkomponált menüsorról vagy az alkalmazottak megjelenéséről.
Szállodanyitás Tatán, az Öreg-tó partján

Szállodanyitás Tatán, az Öreg-tó partján 

Már csak pár napot kell aludni, és nyit a tatai négy csillag superior minősítésű Malom és Kacsa Boutique Hotel.
Nő az online foglalásos vendégéjszakák száma Európában

Nő az online foglalásos vendégéjszakák száma Európában 

A vendégéjszakák száma 2025 első negyedévében 2024 azonos időszakához képest 4,8 százalékkal nőtt.
MSZÉSZ: már lehet jelentkezni az Év Technológiai Újítása pályázatra

MSZÉSZ: már lehet jelentkezni az Év Technológiai Újítása pályázatra 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége idén is meghirdette társult tagjai részére az Év Technológiai Újítása pályázatot.
Designhotel a Lánchídnál – új szállodát nyitott a CPI Hotels

Designhotel a Lánchídnál – új szállodát nyitott a CPI Hotels 

A cseh anyacéggel rendelkező hotellánc új Mamaison szállodája már várja vendégeit Budapest szívében.
15 éve vörösben – a Kempinski ikonikus nagyköveteinek ünnepe

15 éve vörösben – a Kempinski ikonikus nagyköveteinek ünnepe 

Idén 15 éves a Lady in Red program, amely a Kempinski szállodalánc egyik legjellegzetesebb arculati eleme.
Friss, ropogós trendriport – 2025 májusi szállodai forgalomról

Friss, ropogós trendriport – 2025 májusi szállodai forgalomról 

Az idei év ötödik hónapjában Magyarországon 987 szálloda üzemelt.
Elégedett a szaktárca a tavasz utolsó hónapjában elért turisztikai eredményekkel

Elégedett a szaktárca a tavasz utolsó hónapjában elért turisztikai eredményekkel 

NGM: tovább dübörög a turizmus a hazai szálláshelyeken.
Négycsillagos reptéri szálloda Debrecenben

Négycsillagos reptéri szálloda Debrecenben 

Bemutatkozott az ibis Styles Debrecen Airport Hotel.
KSH-gyorsjelentés a hazai szálláshelyek májusi forgalmáról

KSH-gyorsjelentés a hazai szálláshelyek májusi forgalmáról 

Áprilisban a turisztikai szálláshelyeken 1,4 millió vendég 3,4 millió vendégéjszakát töltött el.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.