Az Accor 500 szállodájában ingyenes lesz a wifi

Az Ibis, Mercure, Sofitel és Novotel láncokat magáénak tudó francia szállodalánc bejelentette, hogy 500 szállodájában nem kér ezentúl pénzt a vezetéknélküli internetért. 

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Az Accor azután döntött így, hogy egy közelmúltban végzett kutatás szerint az utasok döntő többségénél az ingyenes wifi megléte az egyik kulcsfontosságú tényező a szálloda kiválasztásánál. Véleményünk szerint már épp ideje volt megtenni ezt a lépést a szállodáknak is, főleg, hogy a legtöbb kávézó, bár, sőt olyan láncok is, mint a McDonalds és a Starbucks ingyen adja vendégei számára az internet szolgáltatást. Remélhetőleg az Accor lépése más nagy szállodaláncokat is változtatásra ösztönöz majd.

Itthon az Accor már évekkel ezelőtt bevezette ezt a szolgáltatást, tudtuk meg Király Zoltántól, az Accor Magyarországért és Szlovákiáért felelős Marketing, E-Commerce és Quality igazgatójától. Valóban, az Accor a vendégei elvárásának, igényeinek és kényelmének megfelelően egyre több szállodájában biztosit ingyen wifi hozzáférést. "Magyarországon valamennyi szállodánkban vendégeink részére ingyen wifi-t biztositunk. Vendégeink visszajelzése alapján igen kedvelik ezt a szolgáltatást, amely kényelmesebbé teszi ittartózkodásukat akár üzleti, akár turista céllal érkeztek" - tette hozzá az igazgató.

A Telegraph Travel idei kutatása szerint a világ szállodáinak kétharmada még pénzt számol fel a wifi használatáért, ráadásul elég borsos árat, óránként akár 8,5 fontot, azaz közel 3000 forintot is elkérnek egyes helyeken, írja a Tourexpi. A Londoni luxusszállodáknál az egyik legrosszabb a helyzet, a 24 órás wifiért 20 fontot számolnak fel. A The Dorchester, Grosvenor House és a Firmdale Csoport (utóbbinak hat felsőkategóriás szállodája is van Londonban) mind-mind djíat kér a szolgáltatásért. A diszkont-szállodák közül a Holiday Inn egy napért angliában 15 fontot, Európa más városaiban 20 fontot számol fel. Míg a kutatás szerint az Accor különböző szállodáiban átlagosan 3,85 fontot számolt fel óránként a wifiért. 

Az Accor döntésének meghozatalában a Hotels.com felmérése volt meghatározó, e szerint a szállásfoglalók 38%-a nem választ olyan szállodát, ahol a wifi szolgáltatás nem ingyenes.


Felmérés az európai szállodapiacról

Felmérés az európai szállodapiacról 

A befektetők több mint 90 százaléka fenntartaná vagy növelné szállodapiaci kitettségét, miközben Budapest is egyre erősebb pont a nemzetközi beruházók radarján.
Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre

Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre 

A luxuszsálloda-márka idén télen tér vissza Manilába.
Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában

Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában 

Hotelnyitások Montenegróban, Horvátországban, Üzbegisztánban és Örményországban.
    A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része

A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része 

Saját bakelitlemezt adott ki a TRIBE Hotels.
A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban

A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban 

A napokban fogadja első vendégeit a Balti-tenger térségének legnagyobb szállodája.
Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél

Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél 

Kristóf Kitti júniustól a szállodalánc központi értékesítési vezetőjeként folytatja pályafutását.
Alig jelent meg a rendelet – máris tiltakozik a szakma

Alig jelent meg a rendelet – máris tiltakozik a szakma 

Rövid a határidő: augusztusig rendezni kell a vendégmunkások helyzetét.
Tűz egy zalakarosi szálloda alagsorában

Tűz egy zalakarosi szálloda alagsorában 

A zalakarosi és a nagykanizsai hivatásos tűzoltók rövid idő alatt eloltották a tüzet.
Ilyen az Európai Szálláshely Barométer 2026

Ilyen az Európai Szálláshely Barométer 2026  

A jelentés 24 európai piac 1240 turisztikai és vendéglátóipari vezetőjének és menedzserének válaszain alapul.
Személyi változás a Hilton egyik budapesti tagjánál

Személyi változás a Hilton egyik budapesti tagjánál 

Hegedűs Dávid lett a Hampton by Hilton Budapest City Centre igazgatója.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.