A védjegyet ünnepélyes keretek közt Erdei János, a szövetség elnöke adta át szeptember 29-én Engelbrecht Kingának, a szálloda igazgatójának. A ház igazgatónője elmondta, az olasz Boscolo család a teljesen lerobbant, romos épület megvásárlása óta (2001-től) mintegy 100 millió eurót fordított az újjáépítésre, idén év elején adtak át 73 új szobát, és még egy 1.600 négyzetméter alapterületű kiállítási csarnok kivitelezése van folyamatban, aminek átadása után a Boscolo Budapest lesz a főváros legnagyobb rendezvény kapacitással rendelkező hotelje. A ház bevétele idén eddig 40 százalékkal nőtt a tavalyi azonos időszak adataihoz képest, és a Marriott csoporthoz való csatlakozásukat követően a foglaltság terén még jobb eredményeket várnak év végéig.
Erdei János mindehhez hozzátette, a Boscolo a negyedik minősített ötcsillagos superior szálloda idehaza, ez a legmagasabb minősítés e védjegyrendszerben. Európában összesen 20-25 ötcsillagos superior szálloda működik a minősítési rendszerben, ezek közül most az egyik a pesti luxusszálloda lett. A szövetség elnöke tájékoztatásképp még azt is elmondta, hogy eddig 320 magyarországi szálloda regisztrálta magát a HU rendszerébe, és 159 már meg is kapta a minősítést. (Magyarországon egyébként 784 állandó üzemeltetésű szálloda működik, összesen 900 a hazai házak száma a szezonálisan működőkkel együtt.) Végül újságírói kérdésre az ünnepélyes átadón azt is közölte a közelgő választásaik előtt az MSZÉSZ idén még hivatalban lévő elnöke, hogy közel egy éve folytatnak tárgyalásokat a Nemzetgazdasági Minisztériummal (NGM) a nemzeti védjegy kialakításáról és a Hotelstars Union összefésüléséről, véleménye szerint közel kerültek a megegyezéshez, talán még az idei évben megszülethet a megállapodás. (Vendég&Hotel)
Belépett a Boscolo Budapest is
Tudósítónktól - A 185 szobás, olasz családi tulajdonban lévő Boscolo Budapest lett a negyedik olyan magyarországi szálloda, amelyik megkapta a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) minősítési rendszere alapján a Hotelstars Union (HU) ötcsillag superior minősítését.

Átadták az idei Aranynap-díjakat
Hat magyarországi konferencia és wellness szálloda, valamint rendezvényhelyszín kapott elismerést.

Napfényes fejezet – a Danubius-lánc, köztük a Hotel Helia megújulásáról
A Danubius Hotel Helia – nevéhez méltóan, hiszen a „Helia” a Naphoz kötődőt jelenti – fénylő pont a főváros szállodai kínálatában.

Újabb négy ház a Hilaris Hotels portfóliójában
Négy magyarországi szálláshellyel bővül a szállodalánc.

Megkezdődött a 44. Országos Borverseny
Mintegy 2700 palack bor versenyez.

Már fogad vendégeket Hévíz legújabb szállodája
Az ötcsillag superior minősítésű hotel 285 szobájában több mint 600 vendéget tud fogadni.

Turisztikai fejlesztés Nógrádban
Jelentős felújításon esik át az 1973 óta működő Salgó Hotel.

Hunguest hotelek Hévízen: wellness és kikapcsolódás egy helyen
A Hunguest Hotels szállodaláncnál a lánc számos szállodája teljes körűen megújult, köztük hévízi egységeik is.

Belföldi és nemzetközi vendégérkezések hazai szálláshelyeken
A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai szerint eddig 2,4 millió belföldi és 2,6 millió nemzetközi turistát regisztráltak a hazai szálláshelyek.

Két új magyar szálláshely a világ fenntartható turizmusának térképén
Két észak-magyarországi szálláshely nyerte el ma a nemzetközi Good Travel Seal minősítést, amelyet a világ egyik vezető fenntarthatósági turisztikai értékelőrendszereként tartanak számon.

MSZÉSZ márciusi trendriport – kevesebb belföldi vendég, mint tavaly
Márciusi trendriport a KSH adatai alapján.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.