Az eddigi tulajdonos, a Lotus Therme Kft. minden lehetséges jogi eszközt felhasznált azért, hogy megakadályozza a bankok tulajdonszerzését, ám végül a CIB és partnerbankja győzött. A lap szerint a szállodáért vívott csatáról a felek szűkszavúan, egymásnak ellentmondva, s az ügy érdemi részleteit elhallgatva nyilatkoztak.
A CIB azt állítja, hogy a finanszírozási szerződés több pontját is megszegte a társaság. A bank többször is kísérletet tett arra, hogy a szálloda előző tulajdonosait rábírja a finanszírozási szerződésben foglaltak betartására, ám nem jártak sikerrel. Az ugyanakkor nem derült ki, hogy mekkora hitelt vett fel a korábbi tulajdonos.
A Lotus Therme szerint viszont a bank valós és alapos ok nélkül, önérdekből, jogszerűtlenül mondta fel a szálloda megvásárlásához nyújtott finanszírozási szerződést. Mickiewicz Zoltán ügyvezető úgy fogalmazott, hogy a cégnek tőke- és kamattartozása sincs a CIB felé, a vitás kérdésekben minden ésszerű kompromisszumtól elzárkózott a pénzintézet, majd a jogállami szokásokat durván megsértő módszerekkel, csalárd módon „elfoglalta” a szállodát. A történtek miatt a Lotus Therme Kft. alighanem bírósághoz fordul.
A lap felhívta a figyelmet arra, hogy más esetben is vált már szálloda tulajdonosává a bank. Ilyen a soproni Fagus Hotel, melyet egy egy bedőlt hitel nyomán vett át egy, az MKB Bank érdekeltségébe tartozó társaság. A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) ugyanakkor az egerszalóki Saliris Resortot működtető Szalók Holding Ingatlanfejlesztő és Hasznosító Zrt.-t szerezte meg. A Figyelő információja szerint pedig a felszámolásból a napokban értékesített tarcali Andrássy Kúria Hotel Wine & Spa is a CIB Bankhoz került.
A két fél vitája ugyanakkor a Hotel Rogner működését nem befolyásolja, nincs veszélyben a szálloda mintegy 200 alkalmazottjának állása sem. (forrás: Ingatlanmagazin)