A kilencvenes években sorra zártak be Szegeden a patinás vendéglátóhelyek. A kultikus helynek számító Tiszavirág 1998 óta nem fogad vendégeket. Az egykoron szebb napokat látott, közkedvelt kisvendéglő épületének állapota nagyon leromlott a kilencvenes évek második felére. A Hajnóczy utcai házat még Politzer Samu aranyműves építtette 1859-ben, romantikus stílusban, vagyis Szeged legrégebbi, a kevés árvíz előtti háza közé tartozik. Működött benne többek között ügyvédi iroda, bérelt itt lakást Löw Immánuel főrabbi, később pedig Gerner Róza rendezte be kalapszalonját. Későbbi tulajdonosáról kapta a Balassa-ház nevet. A korabeli dokumentumok szerint Vörös Malom néven mulató is működött az épületben, ahol a harmincas évektől az utcáról nyíló üzletben a Barczánfalvi cipészet üzemelt, a másik bejárat a Tiszavirág vendéglőbe vezetett.
Sánta János, a Tabán Trafik Zrt. elnöke, tulajdonosa és családja a szomszédos Attila utcában lakott évtizedeken át, és jól ismerte a Tiszavirág műemlék épületét. Amikor Sánta János megtudta, hogy eladó a romos épület - ahogy fogalmazott -, belső késztetést érzett az ingatlan megvásárlására és felújítására. Az utókor számára az épületet egy hotel formájában gondolta megőrizni, hogy minél több vendég tekinthesse meg belülről is a csodálatos alkotást. A cég a műemlékvédelmi hivatal szigorú előírásait betartva újította fel a házat a pincétől a padlásig: helyreállították a leszakadt falakat, tetőrészeket, feltárták a padlás faszerkezetét és a helyiségek falfestményeit.
A rekonstrukció során - amelyre 157 millió forint uniós támogatást nyertek - megőrizték a városképi jelentőségű épület sajátosságait, az új építésű részeket pedig üvegfallal választották el a régitől.
A műemlék épületet a legmagasabb minőségi és technológiai elvárásoknak, valamint a legújabb dizájnirányzatnak megfelelően újították fel. Az országban egyedülálló módon találkozik itt tradíció és dizájn az építészetben és a gasztronómiában egyaránt. A Tiszavirág híd a múlt és jövő között.
Az újjáéledt Tiszavirágban a régi kalapszalon, majd cipészműhely reggelizőhelyként és kávézóként működik, a zónázóból laza, elegáns bár és étterem lett, ahol bisztró stílusú, szezonálisan változó alapanyagú magyar ételek és a környező országok ízei egyszerre vannak jelen az étlapon. Az udvaron látványkonyha, a pinceszinten finn szauna, gőzkabin, sószoba és tengeri klímás szoba, úgynevezett tepidárium működik. Az emeleten helyet kapott 10 szoba kialakítását tekintve - akár egy családi házban - mind különböző. A tágasabb és kompaktabb méretű szobák közös jellemzője az otthonos, nyugodt hangulat, amely olyan anyagok használatának köszönhető, mint az eredeti tölgyfa parketta, üveg, márvány, len, bársony és bárányszőr. A fürdőszobák - néhány walk-in tusolóval - különleges kialakításúak.
A vendéglátóhely működtetői vezető szerepet kívánnak betölteni a gasztroturizmus területén. A Tiszavirágnak Szalai Tamás a séfje. Az üzemeltetők célja, hogy nemcsak országosan, de határainkon túl is ismertté tegyék a Tiszavirág nevét. (forrás: Délvilág)
Gasztrohotel lett a Tiszavirágból
Tizennégy év után, december 13-án újra megnyitja kapuit Szeged egykori patinás vendéglátóhelye, a Tiszavirág, ahol tíz szobát, kávézót, bárt, éttermet és látványkonyhát alakítottak ki, de van az épületben wellnessrészleg is. A több mint 150 éves Hajnóczy utcai műemlék épületet a legmagasabb minőségi és technológiai elvárásoknak megfelelően újították fel - adta hírül a Délvilág.
Budapestre is berobogott a Pullman francia életérzést rejtő hálókocsija
November 21-én egy varázslatos érzékszervi utazással zajlott a Pullman Happenings rendezvénysorozat első magyarországi eseménye, amelynek művészi koncepcióját Demeter Richárd álmodta meg.
Európa legjobbjai közt az ötcsillagos tokaji szálláshely
Szálloda, gasztronómia és wellness terén Európa legjobbjai közé választották a Minaro Hotel Tokaj MGallery-t.
Ismert szállodai szakember a Pullman Budapest hotel élén
Az Accor prémium nemzetközi szállodamárkája, a Pullman Hotels & Resorts november 1-jétől Szabó Áront nevezte ki a Pullman Budapest szálloda új igazgatójának.
Új tulajdonosnál a hányatott sorsú budai Design Hotel
Az egykori négycsillagos hotelben már a felújítási munkálatok is elkezdődtek.
Tarolt a Prónay-kastély egy exkluzív díjkiosztón
November 16-án tartották a Heritage Hotels of Europe Awards gáláját, amelynek során Európa történelmi szállodáinak legjobbjait ünneplik.
Hotel Divinus*****Superior: Kimagasló eredmények az Everguest megoldásaival
A Hotel Divinus*****Superior az Everguest egyik legösszetettebb projektje.
„Zöld Szálloda” elismerés Szántódon
A „Zöld Szálloda” cím mellett a Mövenpick BalaLand az elmúlt év során további rangos díjakat is elnyert.
Ízelítő a 2025. évi HOTCO konferencia programjából
Az idén januárban Bécsben megrendezésre kerülő eseményen az iparág vezetői találkoznak, hogy feltárják a vendéglátás jövőjét meghatározó kulcsfontosságú trendeket, kihívásokat és lehetőségeket.
Egy sokszínű szállodalánc bemutatkozása Budapesten
Alapvetően üzleti utazókat és szabadidős vendégeket várnak Best Western (BW) hotelekbe – a lánchoz 19 márka, 4 ezer taghotellel, több mint 100 országban szerepel az ernyőmárka egységeiként
Különleges videón az ikonikus budai szálló aranykora
Új korszak kezdetéhez érkezett a Hotel Gellért, Budapest egyik legismertebb és legkedveltebb történelmi épülete, hiszen októberben megkezdődött a szálloda felújítása.
Interjú
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket
Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.