Idei FIABCI-díjazottak

A világ legnagyobb ingatlan szakmai szövetsége, az 1951-ben alakult párizsi székhelyű FIABCI Magyar Tagozata idén huszonharmadik alkalommal rendezte meg a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatot. A negyvennégy jelentkező között idén is több szálloda bemutatkozott és ért el sikereket.

A szállodák kategória I. helyezettje a Mystery Hotel Budapest (Sundell Estate Nyrt.) lett, a zsűri különdíját a Hard Rock Hotel Budapest (Redwood Real Estate Holding) nyerte el, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) különdíját pedig a Monastery Boutique Hotel (Kapu Váralja Üzemeltető Kft.) kapta.

A nívódíj pályázat nyertese, illetve az örökségvédelmi kategória I. helyezettje a Komáromi Csillagerőddel pályázó Városliget Zrt. lett.

A díjazottakról:

Mystery Hotel Budapest

Az épület eredetileg 1896-ban a szabadkőművesek Magyarországi Symbolikus Nagypáholyának épült. A 82 szobás, ötcsillagos butikhotel fejlesztésének a legfőbb kritériuma az volt, hogy a történelmi szempontból nagy jelentőségű épület visszakapja az eredeti hangulatát és szellemiségét. A 2019-es New York-i Gold Key Awards két kategóriában (Best Lobby – Luxury; Best Room – Luxury) is a fianilsták közé választotta és ezzel Európa legjobb Luxus Lobby és Luxus Szoba kategóriájának győztese lett.

Hard Rock Hotel Budapest

A VI. kerületi Ó utca és Nagymező utca sarkán felépült 133 szobás lifestyle szálloda a Hard Rock Hotel International első saját üzemeltetésű európai szállodája. A századforduló építészetét idéző, az utcaképbe illeszkedő épület egy modern rézötvözet fémlemez koronát kapott, amivel a sarki tömeg megfelelő hangsúlyt és egy modern, különleges befejezést kap.

Monastery Boutique Hotel Budapest

Az ingatlanfejlesztés célja, az országos műemlékvédelem alatt álló egykori kapucinus rendház felújítása és a szállodává alakítása gondos építéstörténeti vizsgálatot követően. Az épület múltjához méltó 47 szobás boutique szálloda került kialakításra Buda egyik legszebb fekvésű utcájában, a Fő utcában. Helyenként az eredeti bontott falak tűnnek elő, valamint a régi lépcsőház és a külső ablakkeretek is nosztalgikusan a régi korokat idézik. Az épületben található olyan rész, ahol a márványpadlós, hófehér falú, boltíves folyosó pontosan az eredeti kolostor hangulatát kelti életre.

Az ünnepélyes díjátadóra november 23-án került sor a Danubius Helia szállodában.

Forrás: MSZÉSZ / Turizmus Online


A Ruby-brandhez tartozó luxushotel épül Máltán

A Ruby-brandhez tartozó luxushotel épül Máltán 

A müncheni központú Ruby Hotels bejelentette első máltai szállodaprojektjét, a Ruby Ninu közösségi munkatér (Workspace) tavaly februári megnyitását követően.
Pazar panoráma, téglasüti és üzleti kapcsolatok

Pazar panoráma, téglasüti és üzleti kapcsolatok 

Bemutatkozott a Clarion Hotel Vienna South.
NGM: februárban 1 millió feletti vendégérkezés a hazai szálláshelyeken

NGM: februárban 1 millió feletti vendégérkezés a hazai szálláshelyeken 

A belföldi vendégek száma 5,4 százalékkal 485 ezerre nőtt, míg a külföldi turisták száma több mint 22 százalékkal 536 ezer főre emelkedett.
Ennyit ettek-ittak egy év leforgása alatt a Tribe hotel vendégei

Ennyit ettek-ittak egy év leforgása alatt a Tribe hotel vendégei 

Beszédes adatok és izgalmas tapasztalatok egy hotel első évéből – így indult a TRIBE Budapest Stadium.
Moore-jelentés: a globális hotelipar eredményei 2024-ben

Moore-jelentés: a globális hotelipar eredményei 2024-ben 

A gazdasági kihívások és a geopolitikai bizonytalanság ellenére rekordévet zárt a nemzetközi szállodaipar.
Danubius-kutatás: mi számít a vendégnek, ha Budapesten foglal szállást?

Danubius-kutatás: mi számít a vendégnek, ha Budapesten foglal szállást? 

A Danubius Hotels (DH) a budapesti szállodáikba látogató külföldi turisták körében végzett kutatást.
Az egész hétvége a kutyabarátságról szól a tokaji ötcsillagos házban

Az egész hétvége a kutyabarátságról szól a tokaji ötcsillagos házban 

Ezzel hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Minaro Hotel Tokaj MGallery.
Az Accor hűségprogramja immár százmilliós tagsággal rendelkezik

Az Accor hűségprogramja immár százmilliós tagsággal rendelkezik 

A szállodacsoport globális hűség- és kedvezményprogramja most köszöntötte százmilliomodik tagját.
Határmenti családbarát szálloda az Accent Hotels portfóliójában

Határmenti családbarát szálloda az Accent Hotels portfóliójában 

Olyan megoldásokkal, amelyek a gyerekkel érkező vendégek kényelmét szolgálják.
Így állnak a foglalások eddig a tavaszi időszakban

Így állnak a foglalások eddig a tavaszi időszakban 

A Szallas.hu legfrissebb adatai szerint.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.