Az időszakban a Balatonnál a szállásdíjbevétel összességében 17 milliárd forintot tett ki, ami folyó áron 11 százalékkal emelte a bevételt a tavalyi első kilenc hónaphoz képest. Az emelkedést a belföldi turizmus 24 százalékos bevétel növekedése okozta, amellett, hogy a külföldi szállásdíjbevétel 4 százalékkal csökkent. Budapest továbbra is elmarad a tavalyi év azonos időszakában elért teljesítményétől: a belföldi szállásdíjbevétel jelentősen, 13 százalékkal, a külföldiektől származó bevételek kevesebb mint 1 százalékkal csökkentek a 2006. január–szeptemberi időszakhoz képest.
Az idei január–szeptemberi időszakban 2,7 millió külföldi vendég 8,1 millió vendégéjszakát töltött el hazánk kereskedelmi szálláshelyein. A vendégek száma több mint 1 százalékkal nőtt, a vendégéjszakák száma közel 2 százalékkal csökkent 2006 azonos időszakához viszonyítva. Az Európai Unióból érkezett vendégek közel 3 százalékkal kevesebb éjszakát töltöttek el a szálláshelyeken, mint egy évvel korábban. Ezen belül szinte minden, hazánk számára jelentős küldő országból érkezők vendégéjszakája csökkent: a legtöbb vendéget küldő Németországnál 9 százalékos, míg a brit állampolgárok esetében nagyfokú (22 százalékos) csökkenésről beszélhetünk.
Az időszakban a kereskedelmi szálláshelyek 3,1 millió belföldi vendéget és 8 millió belföldivendég-éjszakát regisztráltak. A vendégek és a vendégéjszakák száma egyaránt 2 százalékkal nőtt a tavalyi év azonos időszakához képest. A belföldivendég-éjszakák száma szinte minden szállástípusban emelkedett. Az ötcsillagos házakban 34, a négycsillagosokban 20 százalékkal nőtt a vendégéjszakák száma. A szállodákban a belföldi vendégek száma összességében 5 százalékkal bővült. Ebből az ötcsillagos szállodákban 30, a négycsillagosokban 16 százalékkal több vendég fordult meg, mint egy évvel korábban.
A szállodák átlagosan 51 százalékos szobakihasználtsággal működtek a megfigyelt időszakban, amely csekély mértékben haladta meg a 2006 azonos időszaki foglaltságot, ami 50 százalékos volt. A kereskedelmi szálláshelyek összesen 186 milliárd forint bruttó árbevételt értek el az időszakban, ez folyó áron 4 százalékos növekedést jelent. A szállásdíjbevétel (108 milliárd forint) több mint 4 százalékkal nőtt január-szeptemberen. A szálláshely- és vendéglátó-szolgáltatások január–szeptemberre számított árindexe 9 százalékos növekedést jelzett az egy évvel korábbi szinthez képest. Ezen belül a szálláshely-szolgáltatás területén 6%-os áremelkedést mértek. Január–szeptemberben 20,6 milliárd forint értékben váltottak be üdülési csekket a különböző szolgáltatóknál, ebből 13,8 milliárd forint értékben a kereskedelmi szálláshelyek, 1,9 milliárd forint értékben a magánszálláshelyek fogadtak el üdülési csekket.