Megnyílt a Lifestyle Hotel**** Mátra

Szállodás körökben létezik egy mondás, miszerint, ha a Mátrában egy hotel bezár, az soha nem nyit meg újra. Szabályt erősítő kivételként, Mátraházán, az egykori Bérc Hotel újra megnyitotta kapuit, igaz, új néven, vadiúj köntösben, plusz egy csillaggal, és ebből fakadóan megannyi mással… A Lifestyle Hotel**** Mátra megnyitó ünnepségén jártunk.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Most, hogy az ország nagy részét beteríti a szmog, - szó szerint - igazi fellélegzést jelent a kristálytiszta levegőjű Mátra. A jó levegő és a páratlan mikroklíma persze kevés a turistacsalogatáshoz, de a Mátra nem csak egy nyugodalmas erdő, hanem egy lehetőségekkel teli terület. Nem véletlenül lett szíve csücske ez a táj a befektetőknek, akiknek egy csoportja Mátraházára álmodta és építette meg az ország első hegyvidéki életmód szállodáját.

Programok és ízek széles palettája

Az egész évben nyitva tartó Lifestyle Hotel**** Mátra a tökéletes pihenés (legyen az aktív vagy passzív) mellett a megújulás és a harmonikus életmód megteremtésében kíván segítséget nyújtani. Innen a neve is: lifestyle, ami magyarul annyit tesz: életstílus, életmód. A szálloda 114 szobájának és lakosztályának berendezését a természet és az évszakok ihlették – mindenhonnan páratlan kilátás nyílik a hegyre, az alsó szintekről nézve pedig csupán egy karnyújtásnyira van az erdő. A kényeztetésről és a felüdülésről az 1200 m2-es wellness részleg gondoskodik: egészségmegőrző, antidepresszáns masszázsokat kérhetünk, exkluzív kialakítású gőzkabinban és megannyi szaunában izzadhatjuk ki magunkból a mindennapi stresszt, és akkor még nem is említettük az élménymedencéket és -zuhanyokat. A hotel éttermében az új ételkreációk mellett a hagyományos étkeket és a palóc konyha remekeit is megkóstolhatjuk. „Célunk, hogy vendégeink megtalálják az életvitelüknek és életszakaszuknak legmegfelelőbbet, legyen szó mozgásról, pihenésről, étkezésről vagy mentális feltöltődésről” – mondja Sellyei-Barócsi Melinda, a hotel értékesítési vezetője, akitől azt is megkérdeztük, mi az, ami az egykori Bércre emlékeztet?

A Lifestyle Hotel**** Mátra a QUAESTOR Csoport Szállodaüzemeltetési Igazgatóságának első szállodája, amely a LIFESTYLE koncepciót vezeti be a magyarországi piacon.

A mozgás öröme minden évszakban

„A Bérc Hotel nagyon népszerű volt, ezért igyekeztünk átvenni azokat az elemeket – a különleges hangulatot, a vendégszeretetet –, amit az üdülők igazán szerettek benne. A jövő évben szeretnénk visszahozni a hétvégi élő zenét, ami miatt egykor sokan látogattak ide” – mondta az értékesítési vezető. Kiemelte: a csodálatos erdei és hegyi környezet valóban csalogató, de kevesen tudják, hogy a Mátrában számtalan aktív, egyedi programlehetőség van, egész évben. Éppen ezért, a négycsillagos hotel az aktív kültéri pihenést kedvelők részére erdei gyalogos és segway túrákat, síoktatást, kerékpár- és szánkókölcsönzést, valamint fűtött sí- és kerékpártárolót biztosít. És azt se feledjük: a több mint 400 millió forint Európai Uniós támogatást elnyert Lifestyle Hotel**** Mátra 415 fős rendezvény kapacitásával a régió színvonalas konferenciahelyszíne is egyben. Ami már nyitva áll!


Felmérés az európai szállodapiacról

Felmérés az európai szállodapiacról 

A befektetők több mint 90 százaléka fenntartaná vagy növelné szállodapiaci kitettségét, miközben Budapest is egyre erősebb pont a nemzetközi beruházók radarján.
Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre

Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre 

A luxuszsálloda-márka idén télen tér vissza Manilába.
Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában

Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában 

Hotelnyitások Montenegróban, Horvátországban, Üzbegisztánban és Örményországban.
    A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része

A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része 

Saját bakelitlemezt adott ki a TRIBE Hotels.
A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban

A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban 

A napokban fogadja első vendégeit a Balti-tenger térségének legnagyobb szállodája.
Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél

Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél 

Kristóf Kitti júniustól a szállodalánc központi értékesítési vezetőjeként folytatja pályafutását.
Alig jelent meg a rendelet – máris tiltakozik a szakma

Alig jelent meg a rendelet – máris tiltakozik a szakma 

Rövid a határidő: augusztusig rendezni kell a vendégmunkások helyzetét.
Tűz egy zalakarosi szálloda alagsorában

Tűz egy zalakarosi szálloda alagsorában 

A zalakarosi és a nagykanizsai hivatásos tűzoltók rövid idő alatt eloltották a tüzet.
Ilyen az Európai Szálláshely Barométer 2026

Ilyen az Európai Szálláshely Barométer 2026  

A jelentés 24 európai piac 1240 turisztikai és vendéglátóipari vezetőjének és menedzserének válaszain alapul.
Személyi változás a Hilton egyik budapesti tagjánál

Személyi változás a Hilton egyik budapesti tagjánál 

Hegedűs Dávid lett a Hampton by Hilton Budapest City Centre igazgatója.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.