A „Hunguest Hotel Pelion turisztikai szolgáltatás-fejlesztése” elnevezésű projekt teljes értéke nettó 500 millió forint, volt, amelyből 195 millió forint az elnyert európai uniós támogatás.
A négycsillagos Hunguest Hotel Pelion új, 600 négyzetméteres, oszlop nélküli belső térrel rendelkező konferenciaterme mobil válaszfalakkal négy részre szekcionizálható. A Fórum névre keresztelt légkondicionált terem céges rendezvények, konferenciák, esküvők megrendezésére egyaránt kiválóan alkalmas. Berendezhető 500 főre színházszerűen vagy 400 fős gálaétkezésre is. A teremhez kapcsolódóan kiépítésre került egy stúdióhelyiség, valamint raktárak is. A szálloda többi szolgáltatásához hasonlóan az új konferenciaterem is akadálymentes lett. A térségben egyedülálló méretű és minőségű konferenciaterem a legmagasabb igényeknek megfelelő technikával felszerelt: érintőképernyős vezérlőpultok, két beépített projektor motoros vetítővásznakkal, három mobil projektor mobil vetítővásznakkal, vezetékes és vezeték nélküli mikrofonrendszer, DVD-lejátszási lehetőség, internetcsatlakozás, WiFi elérhetőség, automata árnyékolás segíti a színvonalas rendezvények létrejöttét.
A felújítás során a wellness-pihenőtér összesen mintegy 260 négyzetméterrel, kb. 100 új pihenőhellyel növekedett, a gyermekmedence beolvadt a wellness-térbe. A fejlesztés eredményeként a szálloda új, a jelenleginél magasabb fizetőképességű célcsoportokat tud megszólítani. A térségben egyedülálló kapacitású szálloda és konferencia-komplexum (a fejlesztés után a korábbi 420 fős rendezvénykapacitás további 500 fős kapacitással növekedett) a nemzetközi piacon is versenyképes lesz, ráadásul egy olyan szegmensben, amely az átlagosnál jelentősen többet költ egy szállodában.
A hazai idegenforgalom területi koncentráltságán szintén javít a fejlesztés, a szálloda ugyanis éppen a konferenciaturizmus területén hajtotta végre a fejlesztéseket, amely szegmens Magyarországon egyértelműen Budapest-centrikus. Az erős szezonalitás hazánk esetében elsősorban a magasabb forgalmú nyári és az alacsonyabb forgalmú téli, tavaszi, őszi időszakok közötti eltérésre vonatkozik, de meg kell említeni a hét egyes napjai közötti szezonalitást is, mivel a vidéki szállodák jellemzően csak hétvégén tudnak magas forgalmat felmutatni. A rendezvényturizmus területén történő fejlesztés ezen szezonalitások mindegyikére jótékony hatással lesz, a konferenciaturizmusban ugyanis éppen a nyáron kívül eső hónapok az erősek, illetve azon belül is a hétköznapok. A Hunguest Hotel Pelion turisztikai szolgáltatás-fejlesztése mind Magyarország, mind a Közép-dunántúli régió célját szolgálja az Európai Unióhoz történő felzárkózásban egy pénzügyileg megtérülő, szolgáltatásait illetően magas minőséget jelentő, fenntartható projekt megvalósulásával.