A több mint két évig tartó, műemléki szempontok szerint megvalósult rekonstrukciós munkálatokat követően negyvenegy szobás szálloda várja a vendégeket 2020. november 2-tól.
A korszerűsítés során az értékteremtést határozták meg elsődleges célként az építtetők, figyelve arra, hogy az épület eredeti pompájához méltó, megújult külsőt kapjon.
A hotelnek otthont adó villa az 1870-es évek végén épült, és a századforduló időszakában Budapest egyik büszkeségeként tartották számon − a mondás úgy tartja, hogy a villanyvilágítást öt évvel azelőtt szerelték be az épületbe, mint az angol királyi palotába. A villát Kallina Mór tervezte Szabó Albert, királyi táblai bíró számára, majd 1894-ben Weiss Manfréd báró és felesége, Weiss Alice vásárolták meg – az épület azóta a bárónő nevét viseli. Weiss Manfréd a századforduló egyik legmeghatározóbb személyisége volt, így nem csoda, hogy az épület Budapest pezsgő társadalmi életének fontos helyszínévé vált.
A korszerűsítés során az épületet szerkezetkész állapotáig bontották vissza, megőrizve és felújítva az eredeti homlokzatot, illetve az olyan eredeti elemeket, mint például a földszintről felvezető csavart falépcső. A modern gépészet, légtechnika és a kiszolgáló egységek a szálloda alagsorában és a tetőtérben kaptak helyet, valamint szintén az alagsorba került a reggeliző tér, amely csodálatosan mintázza az épület eredeti architektúráját.
Forrás: BDPST / Turizmus Online