Helyi művészek alkotásainak adhat otthont a Nádor szálló épülete a nyár közepétől. A Dunántúli Napló értesülései szerint az ötletet felvető civilek és az épületet birtokló szállodalánc között már egy ideje folytak a tárgyalások.
A Danubius Hotels Group a hírek szerint igen jószándékúan állt a kezdeményezéshez, s jelképes bérleti díjért adja át a Pécs egyik jelképének számító épület használatát egészen addig, amíg a cég az ingatlant nem kívánja felújítani.
A Nádor belső tere ugyanakkor nem újul meg a művészeti hasznosítás miatt, azaz egyfajta romgaléria jön létre. Ilyenre egyébként Nyugat-Európa több országában és Budapesten is van már példa. A romgaléria ötletgazdája egy jelenleg külföldön tartózkodó pécsi idegenforgalmi szakember.
A Széchenyi téren található Nádor szálló 1846-ban épült, majd 1902-ben nyerte el mai formáját egy átépítés, bővítés révén. Évtizedekig Pécs első számú hotele volt, de már mintegy húsz éve üresen áll.
A Nádor Szálló története
1846: Megépül az eredeti 30 szobás Nádor Szálloda, amit 1902-ben lebontanak és egy nagyobbat építenek a helyébe.
1980-as évek vége: A Nádor Szálló épülete leromlottan halódik.
1993: Pécs Közgyűlése testületi döntésben fogalmazza meg szándékát, hogy a Nádor Szálló eredi funkcióban való helyreállítását kívánja.
1999 június: Az ÁPV Rt. második nekifutással tartott árverésén 70 millió forintért a Danubius Hotels Group veszi meg a Nádor Szállót.
2001: Horváth András és Patartics Zorán pécsi építészek terve győzött a felújítással kapcsolatosan kiírt meghívásos pályázaton.
2005: Elkészült a Nádor homlokzata és a mélygarázs. További felújítás azóta nem történt. (bama.hu)