A lap pénteki számában ismertetett tájékoztatás szerint a befejezett fejlesztések átlagosan 220 millió forintos támogatást nyertek el, ami nagyságrendileg 66 százalékos támogatási intenzitást jelent. További 47 lezáratlan beruházás van folyamatban a vidéki helyszíneken, melyek átadására a következő években lehet számítani. Az elmúlt tíz évben jelenősen nőtt a szállodai szálláshelyek száma - írta a lap a KSH adatai alapján.
Míg 2004-ben 824 szállodát regisztráltak, 2013-ban ez a szám már 1031 volt. Kovács István, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) főtitkára szerint az elmúlt két évben lelassult a szállodák számának növekedése, ugyanis a korábbi esztendők túlzott kapacitásbővülése miatt erősen leromlott a jövedelmezőségük, s ez óvatosságra intette a befektetőket, illetve a hitelező bankokat is.
A pénzügyi-gazdasági válságot megelőző időszakban könnyen lehetett hitelhez jutni szállodafejlesztésekhez, amihez EU-támogatásokat is kaptak sokszor a beruházók. Így elsősorban vidéken jöttek létre keresleti oldalról alá nem támasztott, szakmailag kellően elő nem készített szállodák - tette hozzá a szakember, aki szerint vidéken jelenleg is leginkább uniós fejlesztési támogatásokból valósulnak meg többnyire gyógy- és wellness-szálloda-beruházások.
Forrás: MTI/Hirado.hu