A szállodák átlagosan 41 százalékos szobakapacitás-kihasználtsággal működtek. Január–februárban a budapesti ötcsillagos szállodák szobakapacitás-kihasználtsága volt a legmagasabb (50%) a vizsgált szállodacsoportok közül. A legalacsonyabb (28%-os) kihasználtsággal a balatoni háromcsillagos szállodák működtek. A többi vizsgált csoportban a szobafoglaltság meghaladta a 30 százalékot. Egy kiadott szállodai szoba bruttó átlagára (Gross ARR) 14 200 forint, nettó átlagára 12 400 forint volt a vizsgált időszakban. A bruttó átlagár jelentős mértékben (folyó áron közel 800 forinttal) emelkedett 2005. január–februárhoz képest. A budapesti ötcsillagos egységekben kiemelkedően magas (bruttó 29 700 forint, nettó 25 800 forint) volt egy kiadott szoba ára. A fővárosi négy-, és a vidéken működő négy- és ötcsillagos szállodák átlagosan 10 400–14 400 forintos, az adatszolgáltató háromcsillagos egységek 7600–9200 forintos bruttó átlagárat érvényesítettek. Egy kiadható szállodai szobára átlagosan közel napi 5900 forint bruttó szobaárbevétel (REVPAR), illetve 5100 forint nettó szobaárbevétel jutott január–februárban. Az egy kiadható szobára jutó bruttó szobaárbevétel folyó áron 300 forintot emelkedett a 2005. év azonos időszakához viszonyítva. A kiadható szobára eső szállásdíjbevétel függött a szállodakategóriától és a területi elhelyezkedéstől. A legmagasabb összeget (bruttó 14 800, illetve nettó 12 900 forintot) a budapesti ötcsillagos egységek érték el, a legalacsonyabbról a Balaton partján elhelyezkedő háromcsillagos egységek (bruttó 2300 forint, illetve nettó 2000 forint) számoltak be. A bruttó szobaárbevétel (Gross room revenue) 15%-os folyó áras növekedést mutatott az év első két hónapjában az egy évvel korábbihoz viszonyítva. A szobaárbevétel mindegyik vizsgált szállodacsoportban emelkedett kisebb-nagyobb mértékben. A legnagyobb mértékű emelkedést a balatoni háromcsillagos szállodák (110%), valamint az ország keleti részén található házak (28–46%) jelentették. Január–februárban az eltöltött vendégéjszakák száma átlagosan 4 százalékkal emelkedett a 2005. január–februári vendégéjszakaszámhoz viszonyítva. A vendégéjszakák száma – a balatoni szállodák kivételével – az átlagosat meghaladó mértékben (10–15%-kal) bővült a háromcsillagos házakban. A budapesti négy- és ötcsillagos egységekben 2–8 százalékkal csökkent a regisztrált vendégéjszakák száma.
Szállodai mutatószámok, 2006. január–február
A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb jelentése szerint 2006 első két hónapjában a folyó áron számított bruttó szobaárbevétel 15 százalékkal, a vendégéjszakák száma 4 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest.

Az Accor valóban egyedi élményeket kínáló brandje idén további házakkal bővül
Európa-szerte tovább bővül az egyedi szálláshelyeket kínáló Handwritten Collection.

Fontos mérföldkő a hostellánc életében
Új szintre lépett az a&o Hostels minőségirányítása.

Újabb TRIBE szálloda ennél a reklámügynökségnél
A Grayling Hungary nemzetközi kommunikációs ügynökség tovább bővíti ügyfélportfólióját.

Francia vidéket idéző hangulat, kulináris élmények és egy fürdőliget
Exkluzív hotelélmény Dánszentmiklóson.

A Ruby-brandhez tartozó luxushotel épül Máltán
A müncheni központú Ruby Hotels bejelentette első máltai szállodaprojektjét, a Ruby Ninu közösségi munkatér (Workspace) tavaly februári megnyitását követően.

Pazar panoráma, téglasüti és üzleti kapcsolatok
Bemutatkozott a Clarion Hotel Vienna South.

NGM: februárban 1 millió feletti vendégérkezés a hazai szálláshelyeken
A belföldi vendégek száma 5,4 százalékkal 485 ezerre nőtt, míg a külföldi turisták száma több mint 22 százalékkal 536 ezer főre emelkedett.

Ennyit ettek-ittak egy év leforgása alatt a Tribe hotel vendégei
Beszédes adatok és izgalmas tapasztalatok egy hotel első évéből – így indult a TRIBE Budapest Stadium.

Moore-jelentés: a globális hotelipar eredményei 2024-ben
A gazdasági kihívások és a geopolitikai bizonytalanság ellenére rekordévet zárt a nemzetközi szállodaipar.

Danubius-kutatás: mi számít a vendégnek, ha Budapesten foglal szállást?
A Danubius Hotels (DH) a budapesti szállodáikba látogató külföldi turisták körében végzett kutatást.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.