Az utolsó téli hónap már jobb kilátásokat tartogatott a vegyes képet mutató január után az európai szállodák jövedelmezőségét illetően. Varsó volt az egyetlen vizsgált európai város, ahol nem javult a hotelek jövedelmezősége februárban.
A jobb foglaltság volt az, ami javított az eredményeken, hiszen az átlagárak a legtöbb európai városban nem növekedtek, kivétel az alól Berlin (+2%), London (+4,7%) és München (+8,5%). London februárban is a legmagasabb átlagárakat tudhatta magáénak, (154,4 euró), Berlinnel a sarkában (150,7 euró).
A brit fővárosban más városoktól eltérően az árak és a kihasználtság egyaránt nagy mértékben emelkedett. Februárban az egy kiadható szobára jutó bruttó működési nyereség (Gross Operating Profit per Available Room = GOPPAR) csaknem a duplája volt, mint az utána közvetlenül legjobb eredményeket felmutató városokban.
A felmérés külön figyelmet szentel Budapestnek, ahol 2008 decembere óta először emelkedett 2010 februárjában a GOPPAR. A legutóbbi HotStats tanulmány tehát megállapítja, hogy a budapesti szállodások a tél utolsó hónapjában növelni tudták házaik jövedelmezőségét.
A GOPPAR növekedését annak ellenére tudták megvalósítani, hogy a bruttó átlagárban 17,1 százalékos visszaesés történt februárban 96,88 euróról 80,34 euróra. Az egy kiadható szobára jutó bruttó szobaárbevétel (REVPAR) 2,3 százalékkal növekedett, a kapacitáskihasználtság pedig 9,6 százalékkal, amely azonban még mindig relatív alacsony szinten, 50,4 százalékon állt februárban.
A Hotstats szerint a pozitív tendenciák ellenére bőven akad még tennivaló a budapesti szállodapiacon annak érdekében, hogy az év hátralevő részében nőjön a jövedelmezőség, hiszen a GOPPAR ugyan februárban hosszú idő óta először növekedett, és elérte a 6,25 eurós mértéket, ez azonban még mindig csak negyede az elmúlt 12 hónap átlagos GOPPAR-jának, amely 25,20 euró volt.