Varga Péter, a Hotel Gara igazgatója a beol.hu-nak elmondta, összetett okok vezettek a szálloda csütörtöki bezáráshoz. A hotel először 2007-ben került felszámolás alá, Varga Péter akkor vette át először az irányítását. Sikerült is teljesen a nulláról normalizálni a helyzetet.
Az akkori tulajdonostól később a CIB Bankhoz került a hotel, a pénzintézet ismét Varga Péterrel állapodott meg a működtetésről addig, amíg a felszámolónak nem sikerül új tulajdonost találnia. A szakemberek úgy látták, hogy egy üzemelő ingatlan könnyebben értékesíthető.
A Hotel Gara gazdaságosságáról azóta is ellentmondó hírek jelentek meg. Varga Péter kérdésünkre hangsúlyozta, sikerült elérni, hogy megközelítsék a rentábilis gazdálkodást. Ugyanakkor a befolyt összegeket vissza kellett forgatni, hiszen rengeteg minden hiányzott az épület infrastruktúrájából, az energiatakarékos izzóktól a hőcserélők cseréjéig számos területen volt szükség korszerűsítésére, de néha egészen alapvető dolgokat is be kellett szerezni - fogalmaz a beol.hu írása.
A Hotel Garát ismét elkezdték jegyezni az országban, elsősorban azért, mert árértékarányban igen jó szolgáltatást tudtak nyújtani a vendégeknek. Az érdeklődők már 6900 forinttól eltölthettek egy éjszakát a háromcsillagos szálloda 86 szobájának egyikében svédasztalos reggelivel és vacsorával, valamint a gyógymedence, a szauna, a pezsgőfürdő, a merülő medence és több egyéb szolgáltatás díjtalan igénybevételével.
Varga Péter elmondta, hogy a felszámoló tavaly ismét értékesíteni próbálta az ingatlant, majd a pénzintézet saját hatáskörébe vette a kérdést, amivel megváltoztak a feltételek is. Az igazgatótól megtudtuk, januártól áfával együtt mintegy havi kétmillió forintot kellett volna fizetniük bérleti díjként a banknak, erre azonban nem volt lehetőségük, s azt nem vállalhatta fel, hogy alapvető dolgok biztosítását a háttérbe szorítsa. Varga Péter áfával havi egymillió forintos bérleti díjat ajánlott a banknak.
A hét elején született meg a döntés a hotel bezárásáról, amit a napokban közöltek a szálloda vezetőivel, illetve a munkatársakkal. Ezek után udvariasan meg kellett kérni a vendégeket — akik közül többen január 5-én túlnyúlóan is le foglalták a szállásukat — hogy hagyják el a hotelt.
Varga Péter a beol.hu kérdésére elmondta, mindenki megértéssel fogadta a bejelentést és kedd estére már a lakók haza is utaztak. A szálloda bezárásával 35 ember veszíti el az állását, de a veszteség ennél lényegesen nagyobb, hiszen a megszűnés 65-80 beszállító sorsára is kedvezőtlen hatással lesz. Emellett további 27 tanuló is bizonytalan körülmények közé kerül, mivel megszűnik a gyakorlati helyük. Az igazgató értetlenül áll a döntés előtt, hiszen a bezárt szálloda kevesebbet ér, emellett az épületet őriztetni, a medencéket, a keringető szivattyúkat működtetni kell, s termálvizet meg kell vásárolni, ami komoly költség.
A CIB Bank a hírportál megkeresésére a következőképpen reagált a helyzetre:
„A CIB célkitűzése a tulajdonába került szállodák esetében, hogy amennyiben lehetőség van rá, a folyamatos üzemeltetést biztosítsa, másrészt a CIB szándéka végső soron a tulajdonába került ingatlanok értékesítése, ahol a reális megtérülés biztosított. A CIB célja volt, hogy együttműködjön és megállapodjon a korábbi üzemeltetővel, így biztosítva a szálloda további működését. A két fél között minden kereskedelmi és jogi részletben, a bérleti díjról és garanciákról is megegyezés született. A szerződés sajnálatunkra az üzemeltető és az önkormányzat közötti megegyezés hiánya miatt nem jött létre.” (forrás: beol.hu)