Az elmúlt négy évben a magántulajdonosok 18 szálloda felújítására mintegy 450 millió eurót költöttek. Montenegróban.Ugyanebben az időszakban, a kormány több mint 250 millió eurót költött a repülőterek és utak felújítására, valamint az infrastruktúra javítására. Körülbelül 4 milliárd euró támogatást nyújtanak további tervek megvalósításához. Ebből 250 milliót az energiaellátás felújításra, 800 milliót a vízellátásra és szennyvíz elvezetésére, 3 milliárdot pedig az utak javítására és építésére. A magánalapokból 250 millió eurót különítettek el új szállodák, valamint a legkorszerűbb kikötőkkel rendelkező pihenő komplexumok építésére. A következő tíz évben 6 milliárd eurót fektetnek be az új tervek megvalósítására - derült ki a montenegrói turisztikai lehetőségeket felvonultató múlt heti sajtótájékoztatón.
A „Vila Milocer”, királyi üdülő 2008 decemberében nyitott meg. E hotel mellett - amelyet egyébként a szingapúri Amanresorts üzemeltet és még 30 évre aláírta a működtetésről szóló szerződést, kerül kialakításra a „Kraljicina plaza” szálloda. Hamarosan az exkluzív „Sveti Stefan Aman” szálloda is megnyitja kapuit. a hollywoody sztárok kedvelt búvóhelyeként szolgáló Sveti Stefan szigetén.
Mindezeken túl a Tivati öbölben már épül Európa egyik legkorszerűbb kikötője a „Porto Montenegro”. Ennek beruházási összege körülbelül 400 millió euró. A terv kezdeményezője Piter Munk, Kanada egyik legsikeresebb vállalkozója. E több mint 800 férőhelyes kikötőben, golfpálya létrehozását, lakosztályokat és egy üzleti komplexum megnyitását is tervezik, amelyben 2010-ben Four Seasons Hotel nyílik.
Ezenkívül a Kempinski szálloda lánc is tervezi szálloda építését. Az erről szóló szerződést februárban írták alá.
A Metropol csoport pedig a Banyan Tree Hotels&Resorts-al írt alá szerződést, hogy üdülőkomplexumot fejleszt a Tivat-öbölben fekvő Sveti Marko szigetén.
Az elmúlt évben Montenegróban 29 négycsillagos boutique szálloda nyílt meg. Ezek legtöbbje Montenegró belső részén helyezkedik el. A nemzeti parkok határain a turisták rendelkezésére állnak az úgynevezett „Wild Beauty Resort”-ok is, amelyeket hagyományos montenegrói és tájba illő építészeti stílusban alakítanak ki. A nemzeti parkokon kívül, tervezik továbbá régi falvak felújítását is. Az új tervekben az ezekre a területekre jellemző régi építészeti stílust kombinálják az energia hatékonysággal és a korszerű kényelemmel. A cél harmonikus szimbiózis kialakítása a turisták és a helyi lakosok között.