A kiállítás megnyitóján dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, Monszpart Zsolt, a MÁV-START Zrt. vezérigazgatója, Szarka László, a MÁV Zrt. kommunikációs igazgatója és dr. Krámli Mihály a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum főigazgatója mondott ünnepi beszédet.
„Székesfehérvár számára fontos, hogy a vonattal utazók a lehető legnagyobb biztonságban és kényelemben jussanak el a környező és a távolabbi településekre. Az sem mindegy, hogy a városunkba vonattal érkező utazókat, vendégeket, hazaérkező lakosokat milyen vasútállomás fogadja. Fontos, hogy az utasok jóleső érzéssel szálljanak le a vonatról, szeressenek megérkezni a Királyok városába. Fogadja őket tisztaság, 21. századi kényelem és érezzék magukat biztonságban a vasútállomáson, annak környékén és az egész városban.” – mondta el dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere.
„Budapest felé másfél éve egyórás ütemben járnak a gyors és a személyvonatok, de 2011 decemberétől a komáromi irányban is bevezetjük az ütemes menetrendet, ezzel a Székesfehérvárra befutó összes vonalon legalább kétóránként fognak közlekedni a járatok.” – tette hozzá Monszpart Zsolt, a MÁV-START vezérigazgatója.
„Az évforduló kapcsán, a nyár folyamán a kanizsai vonal több pontján kerül sor ünnepi programokra. Június 25-én például „megy a gőzös Kanizsára”, hiszen gőzvontatású nosztalgiavonat indul a Déliből – Székesfehérvár és Siófok érintésével – Nagykanizsára, majd este vissza. A nap házigazdája Szarvas Ferenc, a MÁV elnök-vezérigazgatója lesz. A székesfehérvári állomáson emléktábla avatásra kerül sor, míg Siófokon és Nagykanizsán egész napos programok várják a közönséget, amelyekbe természetesen az utasok is bekapcsolódhatnak” – tudtuk meg Szarka Lászlótól, a MÁV kommunikációs igazgatójától.
Monszpart Zsolt az ünnepség keretében kitüntetéseket és elismerő okleveleket adott át nyugdíjba vonult és aktív vasutas munkatársaknak a vasút szolgálatáért, különösen a székesfehérvári pályaudvar és a Budapest–Nagykanizsa vasútvonal fejlődése érdekében végzett kiemelkedő munkáért.
A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum vándorkiállítását dr. Krámli Mihály, az intézmény főigazgatója nyitotta meg. Beszédében kiemelte, hogy a Déli Vasút balatoni üdülőforgalmának korabeli színes reklámplakátjai külön érdekességként tekinthetők meg a vándorkiállítás eredeti engedélyokmányai, menetrendjei, mozdony fotográfiái mellett. A kiállított tárgyak közül kitűnik a Déli Vasút híres 109 sorozatú gyorsvonati gőzmozdonyának 1:10 méretarányú nagymodellje, amely 1930-ban Székesfehérváron készült a Déli Vasút járműjavító üzemének tanműhelyében.
A tárlat május 29-ig minden nap 9-16 óra között látogatható a vasútállomás második emeleti, felújított váróteremében. Ezt követően a nagykanizsai, majd június 22-től, a nyár végéig a siófoki állomás ad otthont a kiállításnak.