Az eredmény már csak azért is figyelemre méltó, mivel sok évben márciusra esnek a húsvéti ünnepek és ekkor – érthető okokból – még erősebb a forgalom. Ilyen volt tavaly is, amikor március 31-én volt húsvét. Idén viszont csak április végére esik, ezért is számít jelentős bővülésnek, hogy a Budapest Airport idén márciusi forgalma 5 %-kal haladta meg a tavalyi év harmadik hónapjáét. Egyes légitársaságoknál mind a hagyományos, mind a diszkont szektorban a járatok kihasználtsága (az ún. load factor) meghaladta a 90%-ot, ami igen jónak számít nemzetközi összehasonlításban is. Március ráadásul a téli menetrendi időszak utolsó hónapja, hiszen a nyári menetrend, amelynek kezdete egybeesik a nyári időszámítás bevezetésével, az eddiginél jóval több új járatot és az eddiginél is nagyobb forgalmat ígér.
85 desztináció a nyári menetrendben
A 2014-es nyári menetrendben 37 légitársaság 85 célállomásra kínál utakat Budapestről. A felkínált üléskapacitás alapján minden idők legerősebb forgalmára számíthat a hazai repülőtér. A tapasztalt utazók, különösen a fiatalabb internetes akcióvadászok számára pedig a mostani előfoglalási szezon rendkívül kedvező árú repülőjegyeket kínál a nyárra mind a hagyományos, mind a diszkont légitársaságok járataira. Ami a forgalom növekedését illeti, a Budapest Airport idei átlagosan 7,4%-os forgalomnövekedése jelentősen túlszárnyalja a 4,2%-os EU-átlagot és lényegesen jobb, mint a régiós versenytársaké (Bécs, Prága és Varsó).
„Újabb rekordot döntöttünk meg a márciusi forgalommal, hiszen ennyi utas, 662.000 ember még soha nem használta márciusban a légitársasági- és kereskedelmi partnereink szolgáltatásait, mint idén” – állapította meg Jost Lammers. A Budapest Airport vezérigazgatója hozzátette: „A Budapestről elérhető városok statisztikáját továbbra is London vezeti toronymagasan havi 90.000 utassal, de dinamikusan nőtt a forgalom Brüsszelbe, Rómába és Moszkvába is. Bizakodva tekintünk a nyári szezon elé, mivel jelentősen nőtt a légitársaságok által felajánlott üléskapacitás. Idén 85 városba lehet repülővel eljutni Budapestről 37 légitársaság járataival. Úgy érezzük, az elmúlt 7 évben a budapesti repülőtér fejlesztésére elköltött 330 millió euró, azaz több mint 100 milliárd forint végre meghozza a gyümölcsét.”
Forrás: Turizmus Online