A hét alapító taglégitársaság – az American Airlines, a British Airways, a Cathay Pacific Airways, a Finnair, az Iberia, a LAN és a Qantas – által elért eredmény majdnem kétharmadát olyan „járulékos” bevételek teszik ki, amelyek nem realizálódtak volna a oneworld tagság nélkül. A várakozások szerint a bevételek növekedése további lendületet kap a Japan Airlines és leányvállalatai, valamint a Malév Hungarian Airlines, a Royal Jordanian, a LAN Argentina és a LAN Ecuador április 1-jei, illetve a Dragonair az év második felében történő csatlakozásával. Az üzleti ügyfeleknek történő értékesítésből származó bevétel közel kétharmaddal emelkedett. A kulcsfontosságú piacok kis- és középvállalkozásait célzó businessflyer termék kétszer több bevételt generált, mint 2005-ben. A szövetség reklámkampányának köszönhetően több mint ötezer vállalat – 40%-kal több mint egy évvel ezelőtt – regisztrálta magát Franciaországban, Németországban, Svájcban, Hollandiában és Belgiumban. Az értékesítésből származó bevétel kétharmada a taglégitársaságok business osztályra szóló szövetségi díjtételeiből adódik. 2006-ban közel 8 millió átszálló utast számláltak a taglégitársaságok járatai között. Az interline tevékenységből származó teljes árbevétel közel 5%-kal, mintegy 2 milliárd dollárra nőtt. A szövetség továbbra is nagy hangsúlyt fektet arra, hogy segítse tagjait a költségek csökkentésében. A közös beszerzési tevékenységekből származó megtakarítások 300 millió dollárt tettek ki. Mindezeknek az erőfeszítéseknek köszönhetően a oneworld továbbra is a legnyereségesebb légitársasági szövetség.
Emelkedett a oneworld bevétele
A oneworld 2006-ban 675 millió dollár bevételt könyvelhetett el, amely több mint 10%-kal magasabb a 2005. évihez képest.

Új koncepció a Wizz Airnél
A prezentációban szó esett a légitársaság legújabb stratégiai terveiről, amelyek a fenntarthatóságot, az innovációt és az ügyfélcentrikus gondolkodást helyezik előtérbe.
Kishajós megállóhelyek a Balaton déli partján
„Dél-Balatoni Vízi Kör” elnevezéssel vízi megállópont-hálózatot fejlesztenek a Balaton déli partvonala mentén.

Már a nyári főszezonra fókuszálnak a horvátok
A horvát reptereken közel 500 belföldi és nemzetközi járatot várnak – ez 2 százalékkal több, mint a tavaly nyári menetrendben.

Ilyenről még nem is hallottunk, pedig Bécsben már élesben tesztelik
Kísérleti projekt indult az osztrák fővárosban – igencsak különleges témában.

Hidrogénhajtású repülőgép tervet mutatott be az Airbus
Az Airbus bemutatta legújabb terveit a ZEROe repülőgéphez, amely teljesen elektromos, hidrogénhajtású és kibocsátásmentes lesz.

Ismert hazai szállodás szakemberek a magyar hajózási startup-nál
A CLICKnCRUISE tőkét vont be angyalbefektetőktől, amelynek eredményeként a cég értéke eléri az 1,3 milliárd forintot.

Forgalomban vizsgázott az új magyar busz
Jól vizsgázott az első magyar elektromos midibusz. Öt héten és 5800 kilométeren át szállította az utasokat Baján a GANZ-SOR EBN8 friss fejlesztésű prototípusa.

Kínában indul a légitaxi-szolgáltatás
Kína megadta az engedélyt az EHang elektromos légitaxijának (eVTOL), amely mostantól hivatalosan is szállíthat utasokat Kantonban és Hefejben.

Ült már szállítórepülő fedélzetén?
A RepTár Szolnoki Repülőmúzeum 2025-ben is különleges programokkal várja a családokat, baráti társaságokat, kirándulókat és a repülés szerelmeseit.

A LOT május 25-én indít egy járatot New York és Budapest között
Egyszeri charterjáratról van szó, nem közvetlen légi hídról New York és Budapest között.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.