Ilyen volt a nyár a Best Reisennél

A múlt hét végén mutatta be téli-tavaszi katalógusait a Best Reisen. A Ramada Plaza Budapestben tartott eseményen a nyári szezont is értékelte a társaság.

Zám Tibor ügyvezető elmondta, hogy a 2012-es év sem az optimizmus jegyében kezdődött a hazai kutaztatók számára. A végtörlesztések, a gazdasági válság, a Malév-csőd előrevetítette, hogy kevesebben élnek majd az előfoglalási lehetőségekkel, mint a korábbi években.

Ehhez alkalmazkodva az iroda igyekezett testre szabott ajánlatokkal megnyerni az érdeklődőket. Végül a többféle előfoglalási alternatíva (pl. Dino Club gyerekkeevezmények, ingyenes reptéri illetékkel foglalható szállodák, árgarancia teljes részvételi díj befizetése esetén) hatására sikeres volt ez az időszak. Július elejéig több mint 21 ezer utas foglalta le utazását az irodánál.

A nyári szezonban összességében is mértékben nőtt az utasszám a tavalyihoz képest, az árbevétel ugyanakkor 10%-kal emelkedett. A nyáron egyébként a jól bevált desztinációk (Egyiptom, Tunézia, Török-, Spanyol- Görögország, Szicília) ismét programozta Ciprust. Máltán először foglaltak le garanciális helyeket. Abszolút újdonság volt Bulgária.

Az évek óta sikeres családbarát szolgáltatásokat kínáló Dino Club-hálózat is kibővült idén, Észak-Dalmáciában Starigrad-Paklenicán a Bluesun Hotel Alan sikeresen debütált az utasok körében. Hajóutakkal is bővült idén a kínálat, a Royal Caribbean és az MSC hajóstársaságok útjai közül választhatnak az érdeklődők.

Az idén eddig négy országba szervezett a társaság tanulmányutat a viszonteladók számára: Gran Canaria, Egyiptom, Tunézia, Törökország vendégszeretetét élvezhették a meghívottak.

Az ügyvezető köszönetet mondott a viszonteladói hálózat tagjainak lelkiismeretes munkájukért.

Zám Tibor végezetül arra hívta fel a figyelmet, hogy az idén körülbelül 130 ezer honfitársunk utazott külföldre nyaralni charterjáratokon, ez kb. 10%-os visszaesést jelent a tavalyi 140-150 ezerhez képest.

Ugyanakkor döbbenetes tény, hogy 2008-ban, a válság előtti utolsó évben még kétszer ennyi, 260 ezer charterutas volt Magyarországon a nyári szezonban.


Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén

Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.
Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 

Minden idők legmagasabb januári utasforgalmával indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok

Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok 

A szürke Tram-train járatok élénk sárga színben pompáznak ezentúl.
Jön az új KRESZ?

Jön az új KRESZ? 

A 27 oldalas dokumentum célja a jelenlegi, nehezen átlátható szabályrendszer korszerűsítése és a mai közlekedési szokásokhoz igazítása.
Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL

Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL 

A baleset egy erős havazást követően történt.
Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli

Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli  

Kedden és szerdán lezárások lesznek Budapesten delegáció közlekedése miatt.
BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása

BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása 

Március elsejétől lezárják a déli hidat.
Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít

Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít 

Az új nagysebességű vonat mindössze 3 óra alatt összekapcsol két fő európai várost.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.