Itthon fogunk nyaralni és nem hitelből

Több magyar fog várhatóan idén belföldön nyaralni, s a külföldi utazások időtartama csökken. Nem jellemző az utazási célú hitelek igénybevétele, igaz, a szabadfelhasználásúak elköltését nehéz ellenőrizni.

A síszezon után a nyári utazási szezon is jelentős változásokat hozhat - állapítja meg a biztositas.hu a húsz legnagyobb utazási iroda megkérdezésével készített felmérése alapján. Az utasbiztosítások terén piacvezető portál szerint az internetes vásárlások erősödése mellett arra lehet számítani, hogy idén nyáron csökken a külföldi nyaralások átlagos tartama, ugyanakkor jelentősen nő majd a szabadságukat belföldön eltöltő magyarok száma.

A válaszadók szerint tovább nőtt az egyéni, jellemzően hétvégi kiutazások száma. Ezt alátámasztja a közvetítő portál tapasztalata is: az egyéni utakhoz vásárolt utasbiztosítások száma több mint 30 százalékkal emelkedett az előző év hasonló időszakához képest. A válságot jelzi, hogy a cégek sorra lemondták programjaikat, elmaradtak például a csapatépítő tréningek, jutalomutak. Ugyanakkor a luxusutak iránti érdeklődés több irodában is növekedett.

A korábbi évek tapasztalatai alapján a magyarok csak annyit költenek utazásra, amennyit meglévő anyagi lehetőségeik lehetővé tesznek. Éppen ezért nálunk nem tudtak igazán teret nyerni az utazási célú hitelek. A személyi kölcsönök - mondták el a Budapest Banknál - szabad felhasználásúak, így a bank a felhasználás célját nem ellenőrzi. Önkéntes alapon az ügyfél azonban jelezheti, mire kéri a kölcsönt, de e jelzések alapján az utazási célú felhasználás nem jellemző. Mint hozzátették: ezen a téren az idén sem várható jelentős változás, hiszen a piac általános szűkülésével is számolni kell. A jelenlegi gazdasági helyzetben az OTP sem várja az utazási célú hitelek iránti kereslet növekedését. (Napi Gazdaság)


Elindult a Scoot Bécs-Szingapúr járata

Elindult a Scoot Bécs-Szingapúr járata 

Ünnepélyes keretek között fogadták Bécsben a Scoot első közvetlen szingapúri járatát.
Több ország is csatlakozott a spanyolok poggyász csatájához

Több ország is csatlakozott a spanyolok poggyász csatájához 

Tizenkét ország fogyasztóvédelmi szervezete csatlakozott a spanyol kezdeményezéshez.
IATA: Erősödő nyereség a szélsőséges időjárás ellenére is

IATA: Erősödő nyereség a szélsőséges időjárás ellenére is 

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) szerint a légitársaságok a gazdasági és geopolitikai bizonytalanságok ellenére is erős nyereséggel számolhatnak 2025-ben.
Újabb légitársaságok az uniós tiltólistán

Újabb légitársaságok az uniós tiltólistán 

A listára valamennyi Suriname-ban és Tanzániában engedélyezett légi fuvarozó felkerült.
Épülhet a repülőtéri gyorsvasút

Épülhet a repülőtéri gyorsvasút 

A beruházás előkészítése az ezt részletező kormányhatározat alapján elkezdődött, a koncessziós pályázatokat fél éven belül kiírhatják.
Kompjárat indult Dubrovnik és Kotor között

Kompjárat indult Dubrovnik és Kotor között 

A politikus közölte, az új kompjárattal erősíteni kívánják a baráti és gazdasági kapcsolatokat a két ország között.
Krétára indít charterjáratot Debrecenből a Kartago Tours

Krétára indít charterjáratot Debrecenből a Kartago Tours 

Az utazásszervező új úti céllal bővítette debreceni indulású ajánlatait.
Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál

Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál 

A Wizz Air célja, hogy 2029-re kizárólag új generációs, neo gépeket üzemeltessen.
Repülési élmény autista gyerekeknek

Repülési élmény autista gyerekeknek  

Autizmussal élők számára szerveztek repülési próbát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt

Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt 

2019 óta tízmillióval emelkedett az érkezők és indulók száma, hosszabb távon pedig 60 millió fölötti utasforgalmat akarnak elérni.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.