Szeptembertől leáll a Bmibaby

Szeptembertől nem repül tovább a Bmibaby légitársaság, amelynek néhány járata már a jövő hónapban leáll, jelentette be a társaság új tulajdonosa, az IAG csütörtök délután.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A lépés több mint 500 dolgozót érint, írja a TravelMole. Az IAG továbbra is eladásra kínálja a East Midlands-i bázisú diszkont légitársaságot, azonban nem számít rá, hogy egyhamar vevőt talál az évi 25 millió font veszteséget termelő vállalatra. A British Airwayst is működtető IAG a Lufthansától akvirálta a Bmibabyt a bmi-vel együtt, azonban míg utóbbit integrálták a British Airways üzemelésébe, addig a fapados társaságot nem kívánják üzemeltetni.

A bmi ügyvezető igazgatója, Peter Simson szerint a Bmibaby az elmúlt négy évben több mint 100 millió font veszteséget hozott. Hogy mihamarabb megállítsák a veszteségeket, júniustól megkezdik a járatok redukálását. Azoktól az utasoktól, akiket érintenek a járattörlések, elnézést kér a társaság, nekik a teljes vételárat visszafizetik, és mindent megtesznek más légitársaságokkal közösen, hogy a változások hatásait mérsékeljék.

Június 11-én leáll az összes belfasti járat, East Midlandsből Amszterdamba, Párizsba, Genfbe, Nizzába, Edinburgh-be, Glasgow-ba és Newquay-ba, valamint a Birminghamből Knockba és Amszterdamba közlekedő járat.

Az East Midlandsből és Birminghamből induló további nyári járataira még árul jegyeket a légitársaság, azonban szeptember 20-a után már ezek sem repülnek majd.


EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok

EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok 

Az új rendelkezések több új jogosultságot is bevezetnek.
Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában

Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában 

Bejelentkezett egy újabb ajánlattevő.
Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban

Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban 

Az ultrafapados légitársaság novemberben nyitja meg első operatív bázisait Spanyolországban.
Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett

Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett 

A közösségi média egyik legszórakoztatóbb légitársasági akcióját eredményezte a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntője.
Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk

Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk 

Fizetőssé válnak a belga autópályák 2027-től kezdődően.
Egyre több Airbus a fellegekben

Egyre több Airbus a fellegekben 

Az Airbus kiszállításai mintegy 15 százalékkal nőttek az első fél évben.
Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között

Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között 

Új vasúti beruházás előkészítése a balatoni vasútvonal Szabadbattyán–Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni.
Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben

Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben 

Új biometrikus szolgáltatást vezetett be a dohai Hamad Nemzetközi Repülőtér és a Qatar Airways.
Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot

Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot 

Az EVA Air a világ legjobb nemzetközi légitársasága a Travel + Leisure World's Best Awards 2026 rangsorában.
Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon

Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon 

Egy járművön egyszerre egy kerékpár szállítható, amelyet az utazás idejére a kijelölt helyen biztonságosan rögzíteni kell.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.