Turistabuszok Budapesten: forgalmi könnyítések a NiT javaslataira

A Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete (NiT) beszámolt arról, hogy a Fővárosi Turisztikai Kerekasztal Turistabusz Munkacsoportja keretein belül, a NiT Hungary és a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ Nonprofit Kft. kezdeményezésére konstruktív egyeztetést folytattak a Budapesti Közlekedési Központ Zrt. Közúti Közlekedési Divíziójával.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A megbeszélés tárgya volt, hogy a 2015-ös nyári turisztikai főszezonban, a fővárosi felújítási munkálatok alatti jelentős forgalmi korlátozások idején milyen gyors forgalomszervezési módszerekkel és megoldásokkal lehet segíteni a turistabuszok fővárosi közlekedését, és a kiemelt turisztikai látványosságok, illetve a szállodák akadálymentes megközelítését – írja weboldalán a NiT Hungary.

A BKK Zrt. divízióvezetője, Szabó Gábor által az április 28-i megbeszélést követően küldött írásos tájékoztatás szerint a turisztikai szolgáltatásokat és a turistabuszok közlekedését rövid időn belül az alábbi konkrét forgalomszervezési módszerek és gyors változtatások fogják megkönnyíteni:

- Legkésőbb 2015. május 31-étől a BKK Zrt. kiegészítő tábla („kivéve autóbusz”) kihelyezésével biztosítja, hogy a Bálna-parkolóból kihajtó, és balra, a Fővám tér irányába közlekedő autóbuszok a Corvinus Egyetem épülete előtti, jelenleg lezárt és eddig kizárólag a BKK trolibuszai és a kerékpárosok számára kijelölt útszakaszon közvetlenül is kihajthassanak a Fővám térre és a Vámház körútra.

- Az I. kerületi Fő utca autóbusz forgalmi sávja – a tervek szerint egyelőre a Batthyány tér és a Clark Ádám tér közötti szakaszon – használhatóvá válik a turistabuszok számára. A BKK Zrt. diszpozíciós tervet készít, és ennek alapján legkésőbb 2015. május 31-ig kitáblázza az érintett útvonalat a „buszsáv” helyett a „Behajtani tilos, kivéve BUSZ, TAXI, Kerékpár” – időkorlát nélkül táblákkal.

- A pesti oldali Carl Lutz rakpart végén (a Dráva utca magasságában) lévő rakparti „hólerakó” helyen – ahol eddig táblával tiltották és kizárólag az FKF Zrt. és a taxi járművek számára tették lehetővé a behajtást – legkésőbb 2015. május 31-ig megtörténik a buszparkolás engedélyezése. Ezek után a dél-északi irányból közlekedő autóbuszok megfordulhatnak, és akár parkolhatnak is a kijelölt területen. A BKK Zrt. ígérete szerint 2015. május 15-éig megtörténnek a szükséges helyszíni egyeztetések a buszparkolás rendjéről.

- A BKK Zrt. legkésőbb 2015. május 31-ig kihelyezésre kerülő angol és magyar nyelvű előjelző táblákkal tájékoztatja a közlekedőket a Várkert Bazár előtti útszakasz (Apród utca – Ybl Miklós tér – Lánchíd utca) átmeneti eseti lezárásairól.

- Legkésőbb 2014. május 24-éig megszűnnek a nagykörúti forgalomkorlátozások, így megoldódik a körúti szállodák előtti megállások, parkolások átmeneti problémája.

- Hosszabb távon lehet jelentősége annak, hogy a Hősök terén a turisták gyalogos közlekedésének biztonságosabbá tétele érdekében új gyalogos átkelőhely kerül kijelölésre a Koós Károly sétánynál, a kivitelezés SFB projekt keretében, 2015. október végére várható.

A Lánchídon érvényes 16 tonnás tömegkorlátozás 18 tonnára történő felemelésére vonatkozó javaslatot a BKK Zrt. nem támogatta a Lánchíd szükséges, ám húzódó felújítása miatt.

A felsorolt forgalomszervezési módszerek és változtatások napirendi pontként szerepelnek a Fővárosi Turisztikai Kerekasztal 2015. május 11-i ülésén is, ahol szervezetünk is képviselteti magát, illetve folyamatosan figyelemmel kíséri a BKK Zrt. által jelzett forgalmi változások megvalósulását és tapasztalatait.

Forrás: NiT Hungary


Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása

Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása 

A munkálatok várhatóan 2027 nyarára érnek véget.
Megújult a fonyódi kikötő

Megújult a fonyódi kikötő  

Lezárult a fonyódi személyhajókikötő fejlesztése.
Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját

Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját 

Buszjáratokkal segíti a Múzeumok éjszakája fővárosi helyszíneinek megközelítését a BKK.
Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás

Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás 

Vitézy Dávid: az első kölcsönzött kocsi már meg is érkezett.
MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták

MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták 

A Mastercard Economics Institute (MEI) közzétette éves, 2026-os utazási trendjelentését, amely a globális utazási költések alakulását vizsgálja.
Járatindítás törökországi új úti cél felé

Járatindítás törökországi új úti cél felé 

Közvetlen járattal érhető el Marmaris 2026 nyarától.
A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni

A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni 

Uniós forrásokból lecserélik a HÉV-flottát – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter kedden Facebook bejegyzésében.
Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság

Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság 

Június első felében egyáltalán nem közlekedik Sencsen és magyar főváros között, július elejétől augusztus végéig pedig csupán heti egyet üzemeltetnek.
Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata

Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata 

Június 25-én indul az új, több mint 1300 kilométer hosszú nemzetközi vasúti járat, amely Lengyelországot, Csehországot és Németországot köti össze.
Július 1-től megváltozik Budapest és az agglomerációs területek éjszakai közlekedése

Július 1-től megváltozik Budapest és az agglomerációs területek éjszakai közlekedése 

Az új rendszernek köszönhetően Budapesten éjszaka is könnyebb lesz eljutni a külső kerületekbe, és sokkal könnyebb lesz a belvárosi Deák Ferenc térről eljutni éjszaka a főváros környéki településekre is.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.