Szükség lehet rá, mivel annak ellenére, hogy a Majna parti metropolisz a 3. helyen áll a magyarok által leglátogatottabb német városok közt, a köztudatban leginkább üzleti úti célként és tengerentúli átszálló pontként él. De mi is az, amit a németek sosem felejtenek el nekünk? Szerencsére nem azt, amit az utóbbi években az „EU-ért”, hanem azt, amit a rendszerváltás hajnalán a német egységért tettünk. „Nagyon pozitív benyomásunk volt Magyarországról” — idézi a múltat Peter Feldmann főpolgármester hozzátéve, hogy már a fal leomlása előtt is sokat segítettünk a két Németország egymásra találásában, például a Balaton „semleges” találkahelyé tételében. De ezek az idők elmúltak, a német turistadömping már a múlté, olyannyira, hogy az elmúlt évtizedben a német turisták száma felére csökkent — sajnálkozott a számok miatt Bagdy Gábor, Budapest főpolgármester-helyettese. Aktuál politikára terelve a szót biztatta a kontinens pénzügyi központjának szerepét ellátó Frankfurt vezetőjét, hogy a Brexit-tel még akár jól is járhat a város. Még ha London meg is őrzi ebbéli
„A frankfurtiak kicsit déli nép” — büszkélkedik az egyébként Bajorországból Hessenbe származott Fade. Nem túlzás; a német város déliessége a folyóparton, a jobbnál jobb múzuemokkal Museum Uferen, az itt szervezett fesztiválokon, valamint a Majna déli partján fekvő Sachsenhausenben érhető tetten. A hangulatos városrészben egymást érik a kertvendéglők, létezik egyfajta utcán élés. Ne lepődjünk meg, ha kissé sandán néznek ránk a pult melletti törzsvendégek, ha sört kérünk; Frankfurt az almabor, az Ebbelwei városa. 170 fajtát termelnek belőle. Frankfurti zöld szószból csak egyféle van, de az mindent visz, különösen egy omlósra főzött marhaszelet mellett. Az talán sokaknak megvan, ahogy Reinz ügyvéd, a Két férfi egy eset című, NSZK bűnügyi sorozat joviális főhőse frankfurti felhőkarcolóban lévő irodájában Matulával szakért, alattuk pedig az óváros helyreállított, favázas házai bújnak meg: zsánerkép Európa első „amerikai” nagyvárosáról. Ma már nem egyedülálló felhőkarcolók sokasága egy-egy európai nagyvárosban; elég csak Varsóra vetni a szemünket, de Frankfurt skyline-ja fogalommá vált. A modern építészet mellett folyamatosan restaurálják a háborúban helybenhagyott óvárost is. „Tervezzük a Duna partok megnyitását az emberek számára” — utalt Bagdy Gábor Budapest egy rég várt projektére. Ebben szintén lenne mit tanulnia Budapestnek a 720 ezer lakosú, 191 különböző nemzetiség otthonául szolgáló, kozmopolita várostól.
„A németek sosem fogják a magyaroknak elfelejteni”
Múlt héten testvérvárosi kapcsolatait erősítendő járt Budapesten Frankfurt am Main városvezetése. A látogatás apropóján „beugrottak” a DZT, Német Turisztikai Hivatal budapesti képviseletére is, hogy idegenforgalmilag is kicsit helyére tegyék városukat.

Lezuhant egy drótkötélpálya kabinja – többen meghaltak
Az olaszországi Nápoly közelében történt a tragédia, a Faito-hegyre vezető drótkötélpályán.

Felújítják a világ egyik leghíresebb épületét
Már hozzá is láttak.

World Tourism Film Awards: idén is díjazzák a világ legjobb turisztikai kisfilmjeit
Főszerkesztőnk is a nemzetközi zsűri tagja.

Ingyenes és pénztárcabarát dubaji programok
Sokan azt gondolják, hogy Dubajban csak költséges szórakozás várja a látogatókat. Szerencsére ez nem így van, hiszen számos ingyenes látnivalót is találunk, ha Dubajba látogatunk.

Magyar kortársművészet Milánóban
A Magyar Divat & Design Ügynökség szervezésében megvalósult Budapest Select – A VVoven View kiállítás több mint 8000 érdeklődőt fogadott a Milan Design Week során, az 5VIE designnegyed egyik kiemelt helyszíneként.

Bizonyítékot találtak arra, mi volt valójában a Stonehenge funkciója
Ez az a hely, amiről már mindenki hallott, és látta fotókon, de kevesen tudják, miért is épült valójában?

Felmérés: a fiatal generáció lemond a luxuscikkekről, csakhogy utazhasson
Idén inkább utaznak a fiatalok, minthogy megvegyék a legújabb okostelefont.

A világ legnagyobb vizicsatája
A hatalmas vízipisztolyos csata a Fehér Lótusz (White Lotus) filmsorozat egyik legfrissebb epizódjában is szerepet kapott.

Oszakai Világkiállítás: nyitva a Magyar Pavilon
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter nyitotta meg a 2025-ös Oszakai Világkiállítás Magyar Pavilonját.

Az Adria királynője – húsvéti virágünnep Opatijában
Anno a Monarchia második legnagyobb üdülőhelye volt, itt gyógyult Kosztolányi Dezső és Móra Ferenc is.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.