Drámai mértékben csökkent a Szlovákiába látogató turisták száma

Jelentősen csökkent, az első nyolc hónapban 13,4 százalékkal visszaesett a Szlovákiába látogató külföldi turisták száma a múlt év azonos időszakához képest - közölte az ENSZ Turisztikai Világszervezetének (UNWTO) adataira hivatkozva a Hospodárské Noviny (HN) szlovák gazdasági-közéleti napilap hétfőn.

A visszaesés "drámai mértékű", annak üteme a második leggyorsabb volt a világ országaiban mértek közül, ennél jobban már csak a tartósan bizonytalan helyzetben lévő Egyiptomban csökkent az oda látogató turisták száma - hangsúlyozza hétfői vezércikkében a pozsonyi lap, amely szerint a visszaesés annál inkább érezhető, hogy az elmúlt öt évben a turisták száma évről évre új pozitív rekordokat döntött.

A HN szerint a visszaesés - az időjárás mellett - leginkább az orosz és ukrajnai vendégek elmaradásának tudható be, ami az ukrajnai helyzettel és a két ország pénzének gyengülésével magyarázható.

Az UNWTO adatai szerint a Szlovákiába látogató külföldi turisták számának csökkenése az idei év első felében volt a legjellemzőbb, amikor 13,8 százalékot mutatott. A vizsgált időszakban abszolút számokban 1,89 millióról 1,72 millióra, vagyis csaknem kétszázezerrel csökkent az országba látogató külföldiek száma. Ugyanebben az időszakban a hazai turisták száma is visszaesett 5,5 százalékkal, 1,12 millióról 1,05 millióra.

Szlovákiába az idei év első hat hónapjában a legtöbb külföldi Csehországból (184 ezer), Lengyelországból (78 ezer), Németországból (61 ezer), Ukrajnából (32 ezer) illetve Ausztriából (29 ezer) érkezett. Tavaly az országban megközelítőleg négy millió ötvenezer külföldi turista járt, ami már csaknem elérte az utolsó válság előtti évben, 2008-ban kimutatott négymillió nyolcvanezret.

Forrás: MTI


Hőségriadó Olaszországban

Hőségriadó Olaszországban 

A szerdai napra tizenhárom városban közepes szintű, úgynevezett narancssárga riasztást rendeltek el.
Nyár, szünidő és Dubaj

Nyár, szünidő és Dubaj 

A városban számos lehetőség van kulturális, aktív, sőt akár extrém programok kipróbálására.
Utasbiztosítások és a közel-keleti konfliktus

Utasbiztosítások és a közel-keleti konfliktus 

Utasbiztosítási feltételek a közel-keleti konfliktus árnyékában.
Ausztria újra felfedezve – Sport, ízek és élmények karnyújtásnyira

Ausztria újra felfedezve – Sport, ízek és élmények karnyújtásnyira 

Ausztria 2025-ben is izgalmas célpont a magyar utazók számára.
Magyar vályogkemence Chicagóban

Magyar vályogkemence Chicagóban 

A Paradigma Ariadné is ott van a 2025-ös Chicagói Építészeti Biennálé (CAB) kiállítói között.
Midsommer, avagy egy varázslatos svédországi éjszaka

Midsommer, avagy egy varázslatos svédországi éjszaka 

A nyári napforduló a svédek második legnagyobb ünnepe, az éj ilyenkor a hagyományok szerint tele van varázslattal.
Tűzvész Splitnél – videóval

Tűzvész Splitnél – videóval 

A tűzoltók egyelőre nem tudják megfékezni a lángokat.
Zseniális ötlet Bécs turizmusáért felelőseitől: új sétaútvonal egy ikonikus film nyomán

Zseniális ötlet Bécs turizmusáért felelőseitől: új sétaútvonal egy ikonikus film nyomán 

Különleges új sétaprogram az osztrák fővárosban.
Retro fesztivál Opatijában

Retro fesztivál Opatijában 

Június 26-28. között Opatija a retro szórakozás fővárosává válik.
Már csak ez hiányzott: fertőző, ragályos kór jelent meg Romániában

Már csak ez hiányzott: fertőző, ragályos kór jelent meg Romániában 

Első ízben mutatták ki a juhhimlőt (variola ovina) a helyi illetékes hatóságok.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.