Szállodaipar cikkek
A jövedelmezőségi csapdából nem képes kitörni a szállodaipar
A szállodák, szállodai felújítások finanszírozására is alkalmas hévízi IFA modellt dr. Szauter István mutatta be a konferencia résztvevőinek. A modell lényege, hogy a beszedett idegenforgalmi adóbevételből az önkormányzat támogatást ad vissza a turisztikai vállalkozóknak, például szállodai felújításokra.
Sorozatosan mondják le párizsi utazásaikat a turisták
Három nappal a párizsi merényleteket követően a francia főváros szállodái és éttermei már jelentős visszaesést tapasztalnak.
WIN-WIN modellt javasol a MSZÉSZ
Az ágazatban az ezredforduló óta végbement változásokról, tendenciákról és a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének javaslatairól, szakmai programjáról tartott tájékoztatót a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége a Hilton Budapest Szállóban.
Stratégiát és áfacsökkentést javasol a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége
A magyar szállodaipar 2014-2015 I. negyedévi teljesítményéről, az ágazatban az ezredforduló óta végbement változásokról, tendenciákról és a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének javaslatairól, szakmai programjáról tartott tájékoztatót Niklai Ákos a szervezet elnöke, Kovács István főtitkárral és Árvai Zoltánnal, a Hilton Budapest igazgatójával.
Magyarországon is egyre gyakoribb a szállodák átmárkázása
Tavaly Európában 14,5 milliárd euró értékben cseréltek gazdát a hotelek, ami 86 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. A cégtábla változása azonban nem minden esetben jelent csak tulajdonosváltást, vannak példák arra is, hogy az üzemeltető is változik. A BDO Magyarország alábbi elemzése bemutatja a mind Budapesten, mind vidéken egyre gyakoribb rebranding főbb sajátosságait.
Ezrével mennek külföldi szállodákba dolgozni a magyarok
Az alacsony bérek miatt folyamatos az elvándorlás a turizmus-vendéglátás területéről - olvasható a vg.hu oldalán
Áramlik a tőke az európai hotelpiacba
Az európai és a közel-keleti hotelbefektetések 16,8 milliárd euróra rúgtak 2014-ben, ebből Közép-Kelet-Európára 983 millió euró, míg Magyarországra 70 millió euró jutott - közölte a CBRE nemzetközi ingatlan tanácsadó csütörtökön az MTI-vel.
A 3-4 csillagos hotelekben a jövő?
Az árnál és a hirdetéseknél is jobban befolyásolja a magyar szállóvendégek szobafoglalását, hogy hány csillaga van a választott hotelnek – derült ki a Budapesti Gazdasági Főiskola szállodai minőségfejlesztés és vendégelégedettség összefüggéseit vizsgáló kutatásából.
Erősödő optimizmus a hazai szállodaiparban
A Horwath HTL Magyarországi Szállodapiaci Kilátások című online felmérése, egy közel 50 országra kiterjedő nemzetközi felmérés részeként, a magyarországi szállodavezetők véleményét kiértékelve képet nyújt a szállodai szakemberek, szállodaigazgatók által vélelmezhető piaci várakozásokról 2014-re vonatkozóan.
Szállodáink forgalma nő, de bevételben van hova fejlődni
2014 januárjában 2013-hoz hasonlóan tovább folytatódott a forgalom emelkedése a magyarországi szállodákban, azonban a szobaárak még mindig alacsonyak - derült ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének legutóbbi trendriportjából.
Nőtt a hazai gyártású élelmiszerek fogyasztása
Az elmúlt időszakban érezhetően, 70-ről 75 százalékra nőtt a Magyarországon előállított élelmiszerek fogyasztásának aránya - mondta a vidékfejlesztési miniszter hétfőn Budapesten a SIRHA Budapest szakkiállítás megnyitóján.
Áfacsökkentést, nagyobb marketingkeretet kér a szállodaszövetség
A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége ismét elkészítette "A magyar szállodaipar helyzetének értékelése" című anyagát, amely bemutatja az ágazat 2011-12 évi, 2013. I-VII. havi teljesítményének alakulását, a megmutatkozó tendenciákat, a szállodai vállalkozások fenntartható működésére ható körülményeket, javaslatot tesz a hotelek teljesítményének javítására.
20 millió plusz bevételt vár a szállodai átalányadóból Románia
A román gazdasági minisztérium várhatóan már április 1-jétől bevezeti, és egyelőre hat hónapra tervezi a szállodák, panziók, bizonyos vendéglők, kávézók átalánydíjas megadóztatását.
Bajban a szlovák szállodaipar?
A szlovákiai szállodai szobák mindössze 28 százaléka volt foglalt 2012 első három negyedévében, ami az EU-átlag tekintetében a legutolsó helyet jelenti a szlovákiai vendéglátók számára - írja a parameter.sk.
A hazai szállodaipar helyzetének értékelése
Ezzel a címmel készített vezetői összefoglalót a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége a hazai szállodák helyzetéről, amelyben a szállodák válságból való kilábalására is tesznek javaslatokat.
Niklai Ákos: bíztató az arab hátterű befektetők megjelenése
Niklai Ákost, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének alelnökét kérdeztük a Colliers International napokban megjelent, a hazai szállodaipar első félévét vizsgáló jelentéséről.
Quo vadis, magyar szállodaipar?
Az idei olimpia üzenete a hazai szállodai ágazat szereplőinek. Csobota-Kis Árpád tanácsadó publicisztikája.
Csökkenő optimizmus, tartósan alacsony átlagárak
A Horwath HTL Magyarországi Szállodapiaci Kilátások c. (on-line) felmérése, egy több mint 50 országra kiterjedő nemzetközi felmérés részeként, a magyarországi szállodavezetők véleményét kiértékelve, képet nyújt a szállodai szakemberek, szállodaigazgatók által vélelmezhető piaci várakozásokról 2012-re vonatkozóan. A felmérés eredményeit áprilisi lapszámunkban részletesen mutatjuk be.
Szállodai befektetési fórum Berlinben
Március elején Berlin ad otthont a legjelentősebb szállodaipari befektetési konferenciának.
Hogyan teljesítettek 2011-ben a hazai és nemzetközi szállodák?
Kiadta a nemzetközi és hazai szállodaipar 2011 évi teljesítményéről készített legfrissebb trendriportját a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ).
A világ szállodaipari teljesítménye, 2011
Európa, Amerika és Ázsia jól teljesített, Afrikában viszont megtette negatív hatását az Arab Tavasz illetve a dél-afrikai kapacitásbővülés miatti túlkínálat. Pozitív tavalyi mérleg után több helyen bizonytalan lehet a helyzet az euró zóna válsága miatt - az STR Global jelenti.
Megsínyli a magyar utazási szakma a drága eurót, az árfolyamok ingadozását
Alaposan próbára teszi idén az utazási szakmát a keményvaluták magas árfolyama, a nyár megjósolhatatlan, a téli forgalom csökken, különösen a középső árkategóriájú utak eladása eshet vissza, de a beút sem jár olyan sokkal jobban a gyenge forint miatt.
Közepesen teljesítettek a hazai szállodák októberben
... a többi Közép-Kelet-európai országhoz képest, derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének legfrissebb, szerkesztőségünknek eljuttatott trendriportjából.
Romhotel szállodaipari kiállítás Bukarestben
November 3-6. között Bukarestben a Romexpo kiállítási központban szervezik meg a XIX. Romhotel nemzetközi kiállítást.
Miért is nincs sok remény a magyar szállodaiparban?!
Kritikus véleménynek adott hangot Nyáry Gusztáv, a vendegszerzo.hu szálláshelyi marketing blog szerzője a Napi Gazdaságban megjelent Danubius és Hunguest vezetőkkel készített interjú kapcsán.
A budapesti szobák negyedét online foglalják
Az online piacra kiemelt hangsúlyt helyező 3-5 csillagos budapesti szállodák a válság időszakában is példátlan sikereket tudtak elérni: 2006 és 2010 között két és félszeresére növelték online foglalt szobaéjszakáik számát. Az internet adta lehetőségek sok tekintetben gyökeresen átrendezik a hazai turisztikai piacot, derül ki a BDO Magyarország felméréséből.
Szállodai trendriport a Szállodaszövetségtől
Nem volt túl fényes a magyar szállodaipar számára 2010 első 11 hónapja - derül ki a Magyar Szállodaszövetség nemzetközi és hazai szállodaipar 2010 I.-XI. havi teljesítményéről szóló jelentéséből.
Létszámhiánnyal küzdenek az osztrák felső kategóriájú szállodák
Ausztriában a négy-öt csillagos szállodák több mint 80 százaléka keres alkalmazottat a szállodaszövetség (ÖHV) szerint.
Eddig tartott a turizmus lendülete?
övőre megtörhet az idén éppen csak magára találó nemzetközi turizmus lendülete az Euromonitor borúlátó jelentése szerint.