Top 10 élmény, belföldi és külföldi település

Újabb bevételi rekordot könyvelhetett el a belföldi turizmus az első negyedévben, a Szallas.hu elemzése alapján a növekedés 12,5 százalék volt. A hosszú hétvégékkel megtűzdelt időszakban Budapest, Eger és Hajdúszoboszló fogadta a legtöbb vendéget, az átlagos költés 35 382 forint volt, attrakciók tekintetében pedig az egri vár bizonyult a legerősebb turistamágnesnek.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A rekordszámú hosszú hétvége megtette a hatását, újabb csúcsot ért el a belföldi turizmus az első negyedévben: a Szallas.hu elemzése alapján a bővülés meghaladta a 12 százalékot 2017. hasonló időszakához képest. „Az extra pihenők hatása megmutatkozott az ott-tartózkodás időtartamában is. A legnagyobb növekedést a 3 éjre vonatkozó foglalásokban mértük, de részarányukat tekintve továbbra is az »egyéjszakás kalandok« voltak a legjellemzőbbek”– mondta Drávai-Mészáros Judit, a Szallas.hu marketing menedzsere.

Szálláshelytípusok tekintetében tovább nőtt az apartmanok és vendégházak dominanciája. Szállásra átlagosan 35 382 forintot költöttek a magyarok, ami 10 százalékkal több, mint 2017 első negyedévében. A legnagyobb növekedést a 150 000 – 200 000 forint értékű foglalásokban mérték a Szallas.hu szakemberei. Tavalyhoz képest valamivel ritkábban kerültek elő a SZÉP-kártyák fizetéskor, ám ezekben az esetekben jóval magasabb összegről szólt a számla, mely meghaladta az 53 ezer forintot. „Az idei év nemcsak a turisztikai bevételek terén döntött újabb csúcsot, hanem a szállásfoglalással kapcsolatos eszközhasználati szokásokban is. Már minden 2. magyar valamilyen hordozható készülék (mobiltelefon vagy tablet) segítségével választja ki szállását” – emelte ki Drávai-Mészáros Judit.

Itthon termálvíz és egri vár, a határon túl pedig hófedte csúcsok

Idén is Budapest bizonyult a legerősebb turistamágnesnek az első negyedévben, a fővárost népszerűségben Eger, Hajdúszoboszló, Szeged és Pécs követte. A magyarok előszeretettel látogatták a termálvízzel rendelkező helyeket: a 10 legnagyobb vendégforgalmat realizáló település több mint fele fürdőváros is egyben. A szállás.hu adatai alapján az egri vár volt a legvonzóbb turisztikai attrakció, ugyanakkor a 10 legnépszerűbb élményprogram között többségében vannak a gyógyulást is szolgáló termálfürdő ajánlatok. A külföldi városok tekintetében sokkal inkább a sport dominált, a magyarok többsége valamilyen síelésre alkalmas hely közelében keresett szállóhelyet: a legnépszerűbb utazási célpont 2018 első negyedévében Zakopane volt.

Top 10 belföldi település 2018 első negyedévében

(Zárójelben a tavalyi év ugyanezen időszakának helyezései)

1. Budapest (1.)

2. Eger (2.)

3. Hajdúszoboszló (6.)

4. Szeged (3.)

5. Pécs (4.)

6. Debrecen (7.)

7. Hévíz (5.)

8. Gyula (8.)

9. Győr (-)

10. Zalakaros (10.)

 

Top 10 belföldi élményprogram 2018 első negyedévében

1. Egri vár

2. Miskolctapolca Barlangfürdő

3. Hévízi Tófürdő

4. Zalakarosi Fürdő

5. Harkányi Gyógyfürdő

6. Festetics-kastély

7. Kehida Termál Gyógy- és Élményfürdő

8. Füzér Vára

9. Zsolnay Kulturális Negyed

10. Demjéni Termáltó

 

Top 10 külföldi település 2018 első negyedévében

1. Zakopane (Lengyelország)

2. Krakkó (Lengyelország)

3. Donovaly (Szlovákia)

4. Wrocław (Lengyelország)

5. Karpacz (Lengyelország)

6. Kolozsvár (Románia)

7. Lipótszentmiklós (Szlovákia)

8. Zár (Szlovákia)

9. Prága (Csehország)

10. Białka Tatrzańska (Lengyelország)


Eurostat: emelkedő vendégéjszaka számok az EU-ban

Eurostat: emelkedő vendégéjszaka számok az EU-ban  

A legnagyobb növekedést a turisztikai szálláshelyeken eltöltött éjszakák számában az év első negyedévében Írországban jegyezték fel.
Személyi változás a Hunguestnél

Személyi változás a Hunguestnél 

A nyugat-magyarországi Bükfürdőről érkezik a horvátországi Hotel Miramar új igazgatója.
Michelin-kulcsos elismerés az erdélyi luxusbirtoknak

Michelin-kulcsos elismerés az erdélyi luxusbirtoknak 

A Maros megyei Keresd faluban található luxusbirtok bekerült a Michelin Guide szállodaválogatásába.
Friss MSZÉSZ Trendriport

Friss MSZÉSZ Trendriport 

A tavalyinál gyengébb áprilist zártak a hazai szállodák a KSH adatai szerint.
Milyen legyen a jövő szállodája?

Milyen legyen a jövő szállodája? 

A vendégszámmal együtt a kihívások is nőnek.
MSZÉSZ-közgyűlés: Balaton vs. horvát tengerpart

MSZÉSZ-közgyűlés: Balaton vs. horvát tengerpart  

Mi rejtőzik valójában a szálláshelyek árai mögött?
MSZÉSZ tavaszi közgyűlés: „Helyettes államtitkárt kap az ágazat”

MSZÉSZ tavaszi közgyűlés: „Helyettes államtitkárt kap az ágazat” 

Alelnökök vezetik a tavaszi közgyűlést Somlyai Zoltán, az eddigi elnök lemondását követően.
Új korszak kezdődik Sárváron

Új korszak kezdődik Sárváron 

Stratégiai jelentőségű szállodavásárlással erősíti jövőjét a Sárvári Gyógyfürdő Kft.
Utolsó állomás, avagy minden jó, ha a vége jó

Utolsó állomás, avagy minden jó, ha a vége jó 

Négy rangos Klasszis TopDesign-díj, telt házas hétvégék, századfordulós elegancia és kortárs luxus – a Petit Bois Füredben minden adott egy sikertörténethez. Klasszis TopDesign zsűrink tagjaival pünkösd beköszöntével végigbarangoltuk a házat.
Új vezetői kinevezés a Hunguestnél

Új vezetői kinevezés a Hunguestnél 

Maráczi Gábor portfóliófejlesztési vezetőként csatlakozik a magyar tulajdonú szállodalánchoz.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.