Ahogy a Help, Tourism and Hospitality: Spas, Wellness and Medical Travel című egészségturisztikai könyvből is kiderült az elkövetkezendő években az egészségturizmus legfontosabb desztinációi Indiában, Thaiföldön, Kínában és Kelet-Európában lesznek. A helyi hotelek is egyre aktívabban működnek közre az egészségturisták fogadására berendezkedett klinikákkal és gyógyfürdő-központokkal.
Az eddigi tendenciákkal ellentétben a kevésbé tehetős réteg is egyre szívesebben fizet be egészségturisztikai vagy spirituális utakra. Külön figyelmet érdemelnek a természetes gyógyító erővel rendelkező helyek, úgynevezett földcsakrák. Jó hír, hogy hazánkban is található több ilyen pont, így Budapesten és Dobogókőn. Az eco-spa helyszínek is egyre inkább a központba kerülnek, ám ezek egyelőre a luxusra vágyók igényeit szolgálják ki, többek között Dél-Amerikában, Dubai-ban vagy a Karibi-térségben.
A konkrét szépészeti- vagy egészségügyi beavatkozásokkal összefüggésbe hozható utazások továbbra is népszerűek, elsősorban a magas színvonalú kedvezőbb árfekvésű kezelési költségek miatt. Jellemző, hogy az amerikaiak Latin-Amerika klinikáit keresik fel a földrajzi közelség miatt.
Az utazásszervező irodák professzionális rendszere elengedhetetlen a szektor hatékony működéséhez, amit a célországok egyre tudatosabban használnak, de a gyógy-, wellness- és spa-központok még mindig nem hangolták őket össze megfelelő módon.
A szektor rohamos növekedését és az abban rejlő üzleti lehetőségeket jelzi, hogy több jól ismert hotellánc és nagy presztizsnek örvendő légitársaság (Qatar Airways, Lufthansa) is együttműködést mutat az egészségturisztikai egységekkel. Meglehet, az egészségturizmus még nem tömegturizmus, egyre szélesebb réteget érint, ami az utazási irodák számára mindenképpen jó jel.
Forrás: Travel Market Report