Golfklubbal bővíti portfólióját a BDPST Group

A BDPST Group részvény-adásvételi szerződést írt alá a Pannónia Golf & Country Clubot tulajdonló cég közel 50 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról - tájékoztatta lapunkat a társaság. 

A neves osztrák pályatervező által kialakított golfklub festői környezetben exkluzív étteremmel, 10 szobával, rendezvény-helyszínnel és 18 szakaszos golfpályákkal várja a vendégeket Alcsútdobozon, Etyek szomszédságában, Budapesttől mindössze 30-40 percre. A sportklub megvásárlása illeszkedik a cégcsoport prémium kategóriás hotelekből és gasztronómiai egységekből álló portfóliójába, hozzájárulva a tőkebefektető holding dinamikus növekedéséhez - olvasható a közleményben.

Kitérnek arra is, hogy a BDPST Group átfogó stratégiai célja kezdetektől fogva az értékmentés és értékteremtés, továbbá a cégcsoport számára kimagaslóan fontos, hogy a szálláshelyszolgáltatások és vendéglátó egységek mellett szinergiákat erősítő szolgáltatások sorával egészítse ki portfólióját, hogy minél komplexebb és minőségibb szolgáltatásokat nyújtson a hazai és a nemzetközi ügyfélkörnek egyaránt. Ennek fényében bővül tovább a cégcsoport szolgáltatáspalettája a Pannónia Golf & Country Clubbal. A BDPST Zrt. és a Talentis Group Zrt. között létrejött, a Máriavölgy Zrt. alaptőkéjének 49,76%-át kitevő részvénycsomag tulajdonjogának adásvételét követően 2023. májusától a BDPST Hotelmanagement Zrt. veszi át a klub üzemeltetését.

„Az elmúlt évben felülvizsgáltuk a BDPST Group portfólióját és egyértelművé vált, hogy vendégeink számára igényként merül fel a prémium szolgáltatási paletta bővítése. Ennek megfelelően a cégcsoport a felső kategóriás magyarországi szálláshelykínálat szélesítését célzó ingatlanpiaci fejlesztések mellett folyamatosan keresi az olyan befektetési alternatívákat, amelyek révén tevékenységi körét szélesíteni és diverzifikálni tudja. A szinergiáknak és a keresztértékesítési lehetőségeknek köszönhetően a célcsoportunk számára szélesebb szolgáltatási palettát tudunk nyújtani.” - emelte ki Tiborcz István, a társaság többségi tulajdonosa.

Az 1996-ban megnyílt Pannónia Golf & Country Club a magyarországi golfélet meghatározó helyszíne, amely nemzetközi versenyek megrendezésére is alkalmas. Az Év Golfklubja címet többször elnyerő 18 szakaszos championship pálya kiváló feltételeket biztosít a kezdő és tapasztalt játékosok számára, de kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínál a labdajátéktól tartózkodók számára is. Ugyanis az etyeki borvidék és Alcsútdoboz-Máriavölgy ölelésében nyugvó golfpálya és a történelmi Klubház nem csupán egy gyönyörű természeti környezetben található sportközpont, hanem különleges rendezvény- és esküvőhelyszín is. A klubhoz tartozik a Pannónia étterem és terasz is, amely tradicionális magyar és nemzetközi fogásokkal várja a kikapcsolódni vágyókat.

A közlemény hangsúlyozza, hogy az átalakítást követően a klub még inkább illeszkedik majd a cégcsoport portfóliójába, hiszen a BDPST Group alá tartozó BOTANIQ Collection márka alatt, nemcsak prémium kategóriás hoteleket és gasztronómia egységek üzemeltet, hanem olyan szabadidős és rekreációs igényekre szabott komplexumokat is, mint például az idén megnyíló, klub tagsággal látogatható, exkluzív szolgáltatásokat kínáló svábhegyi BOTANIQ Budai Klub. Az újonnan megvásárolt golf resort egy hosszú távú rekonstrukciós projekt része, melynek során a sportközpont a jövőbeni felújítási munkálatokat követően szintén a BOTANIQ Collection alatt üzemel majd. Tervezetten a golf szezon zárását követően a klub átalakításon esik át és tovább bővítik a szálláshelyeket, valamint új koncepciót kap az f&b egység is.

A megállapodás által tovább erősödhet a hazai turisztikai szektor prémium szolgáltatásokat kínáló szegmense, amely nemzetközi piacon Magyarország mind természeti, mind pedig kulturális területen komoly potenciállal rendelkezik - tették hozzá.

 


Színes madarakkal repülünk idén a Szabadság Szigetére

Színes madarakkal repülünk idén a Szabadság Szigetére 

Új fejezet nyílik a Sziget életében, megőrizve a különleges atmoszférát és a változatos programokat, miközben látványos újításokkal is várják a látogatókat.
Befutóékszer és kávés pezsgés – izgalmas párosítás a 30. ALDI Női Futógálán

Befutóékszer és kávés pezsgés – izgalmas párosítás a 30. ALDI Női Futógálán 

„Ez Magyarország legszebb szabadidősport-rendezvénye”, hallhattuk az ALDI Futógála beharangozó eseményén május 8-án, a Cafe Frei BudaParton lévő egységében.
75 helyszín, 300 program, világsztárokkal – jön a SopronFest

75 helyszín, 300 program, világsztárokkal – jön a SopronFest 

Idén Sopronban indul a fesztiválszezon.
Különleges ereklyék a veszprémi Gizella-napokon

Különleges ereklyék a veszprémi Gizella-napokon  

Az idei Gizella Napok keretében, május 10-én és 11-én vezetett sétákon fedezhetjük fel a Szent Mihály Főszékesegyházat, ahol Szent István király hitvesének két ereklyéjét is őrzik.
Szipál 101: programsorozat a fotóslegenda nyomában

Szipál 101: programsorozat a fotóslegenda nyomában 

Hamarosan az ország több pontján is megtekinthető a Szipál-univerzum.
TKI: az ágazat szereplői negatívan látják helyzetüket

TKI: az ágazat szereplői negatívan látják helyzetüket 

Bár a turizmus bizalmi mutatói még így is kedvezőbbek, mint a nemzetgazdasági átlag vagy más ágazatok indexei, a szálláshely-szolgáltatás, a vendéglátás és az egyéb turisztikai szektor is visszaesést mutat.
Együttműködési megállapodás az erdő és a természet védelméért

Együttműködési megállapodás az erdő és a természet védelméért  

Célja, hogy a terület ökológiai, klímavédelmi és turisztikai szempontból is megújulhasson.
Új szakember a HotelPremio Group csapatában

Új szakember a HotelPremio Group csapatában 

Senior event szakember érkezett az ügynökséghez.
Fesztiválszervezők, taxisok, szórakozóhely üzemeltetők a célkeresztben

Fesztiválszervezők, taxisok, szórakozóhely üzemeltetők a célkeresztben 

Mindezek fokozott ellenőrzésére készül a fogyasztóvédelmi hatóság a tavaszi-nyári turisztikai szezonban.
Művészeti pályázat Tokajon

Művészeti pályázat Tokajon 

A világörökségi ranggal büszkélkedő borvidék helytörténeti jeleneteit, kulturális jelképeit ábrázoló művészi mozaikok tervezésére írt ki pályázatot Tokaj Város Önkormányzata.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.