A szőlő és a bor nemzetközi városa

Csütörtökön a Gerbeaud cukrászdában az ötödjére megrendezendő Romantikus Reformkor Fesztivál eseményeiről, többek között a hagyományteremtő borversenyről tartott sajtótájékoztatót a Balatonfüredi Turisztikai Egyesület.

A Balatonfüredi Turisztikai Egyesület 2006 – ban alakult eredetileg 37 alapító taggal, jelenleg 110 aktív taggal működik. Rádóczy Andrea elnök bevezetőjében elmondta, hogy öt évvel ezelőtt egy olyan programsorozatot akartak létrehozni, amely segít a szezont kissé kitolni és a nyár elmúltával ne csak a szüretre érkezzenek vendégek.

Az eltelt öt év alatt a fesztivál itthon már széles körben ismertté vált, ezért a szervezők úgy döntöttek, hogy a külföld felé is nyitnak. A szálláshelyek eddig is partnerek voltak, s erre a hétvégére különleges csomagokkal csábítják a vendégeket, de a külföldi nyitáshoz erőteljesebb marketing szükséges. Az egyesület az idei évben hozzávetőleg 80 millió forinttal gazdálkodik, elsősorban az 50 milliós TDM pályázatnak köszönhetően, s ebből az összegből szándékozzák az erőteljesebb promóciót is finanszírozni.

Vászolyiné Dobrosi Ágnes, a programok összeállítója a következő érdekességet emelte ki a programok közül: szeptember 24-én pénteken az esti koncertet a sajtótájékoztatón szintén megjelent Szentpéteri Csilla adja. Másnap ebédidőben valószínűleg a hintós felvonulás lesz a sláger, majd délután a “Magyar Reformkor Bora” ünnepélyes díjátadására kerül sor. A versenyre csak olyan borok jelentkezhettek, amelyek a reformkorban is léteztek. A 60 mintából azonos pontszámmal két első helyet osztottak ki: A Somló-hegyi Tornai Pincészet 2009-es Juhfark borával, míg Monyók József tokaji termelő 1999-es évjáratú, Sárgamuskotály, 6 puttonyos aszú borával érdemelte ki a díjat. Szombat este rendezik a reformkori bált, amely az esemény egyik fénypontja. A zongoraművésznő koncertje mellett ez a másik fizetős program, minden más, gyerek -és felnőtt előadások, valamint koncertek ingyenesek. Akik régen jártak Füreden, vasárnap idegenvezető kíséretében kétszer is körbejárhatják az eredeti pompájába helyreállított reformkori városközpontot.


Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat

A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat 

A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.

Interjú

Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal

Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal 

Olyan szakmai információk, amelyekről ritkán esik szó az európai szállodai és kiskereskedői területen piacvezetőnek számító német alapítású textilcég esetén.
Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni”

Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni” 

A helyszín a Hardangervidda Nemzeti Park, ahol annak idején Amundsen készült fel az Antarktisz-expedícióra.
Első az életképesség: fenntartható üzleti modell a vendéglátásban

Első az életképesség: fenntartható üzleti modell a vendéglátásban 

A vendéglátóipar fenntarthatósági fordulata elkerülhetetlen az ökológiai lábnyomunk csökkentéséért - de vajon hatékonyan cselekedhet-e a fenntarthatóságért egy olyan vendéglátóhely, amelynek saját jövője sincs biztosítva?