Bemutatjuk a bécsi Check-in 3 terminált

Négy évet késett, több mint duplájába - 800 millió euróba - került, de megnyílt a bécsi repülőtér új terminálja. A Check-in 3 nevet viselő, 150 ezer négyzetméteres terminál megnyitását követően megkezdődik az 1-es, majd az 2-es terminál felújítása.

Az elmúlt évek legnagyobb osztrák pénzügyi botránya kapcsolódott a fejlesztéshez. Ez volt a fő oka a beruházás elhúzódásának. Az eredménye azonban látványos: a terminál megnyitásával sikerült megduplázni a Schwechat melletti légikikötő alapterületét.

Az átadással együtt megváltozott a bécsi repülőtér termináljainak az elnevezése is. A korább 1-es terminál ezután a Check-in 1, a 2-es a Check-in 2 nevet viseli. Az új, Check-in 3 terminálról indulnak mások mellett az Austrian Airlines (AUA), Lufthansa, valamint az Egyptair légitársaságok járatai.

Az új terminálon a biztonsági ellenőrzésen átesett utasok egy hatalmas bevásárló és gasztronómiai szolgáltató-területre érkeznek, ahol tágas váróterek is rendelkezésükre állnak. Az új terminál átlátható, háromszintes utas-áramlási koncepciójának köszönhetően a rövid távolságok jelentősen megkönnyítik az utasok tájékozódását, és csökkentik az időveszteségeket.

A schengeni országokból érkező és a Star Alliance tagok valamelyikével továbbrepülő utasok döntő részének még szintet se kell váltania. A schengeni országból schengeni határokon kívüli országba utazóknak, illetve onnan érkezőknek Bécsben már nem kell átmennie egy másik épületbe, hanem csupán emeletet kell váltaniuk. Az áttekinthető útvonalak jelentősen hozzájárulnak ahhoz, hogy a repülőtér ezután is képes lesz tartani a 25 perces átszállási időt.

A nyitás óta a bécsi repülőtéren új fogadócsarnokba érkeznek az utasok. Az új terminál átadása után, még ebben a hónapban megkezdődik az 1. terminál felújítása. A bevásárló-árkád és a 3. parkolóház azonban ez idő alatt is az utasok rendelkezésére áll. Az építési munkák várhatóan 2012 végén fejeződnek be, s ezt követően az Air Berlin és a NIKI költözik be a felújított terminálba. A következő ütemben a 2. terminál rekonstrukciója valósul meg.

A megnyitó alkalmával villámcsődülettel lepték meg az utasokat:

{youtube|id=pBWMR6-Mky8}


Forgalomkorlátozások vasárnap  a fővárosban

Forgalomkorlátozások vasárnap a fővárosban 

Vasárnap egy futóversenyt és az Élet Menete rendezvényt tartják Budapesten.
SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség

SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség  

A Singapore Airlines (SIA) Csoport megállapodásokat írt alá a Fenntartható Repülési Üzemanyag (SAF) beszerzéséről.
Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná

Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná 

Megdöntötte saját rekordját az Emirates Group a 2024–2025-ös pénzügyi évben.
Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja

Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja 

A korlátozás oka a húsvéti héten mért jelentős forgalomnövekedés.
Ismét robog a Jégmadár expressz

Ismét robog a Jégmadár expressz 

Május 18-tól ismét közlekedik a Jégmadár expresszvonat, amely közvetlen összeköttetést kínál Rákospalota-Újpestről a Velencei-tóhoz és a Balatonhoz.
WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés

WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés 

A repülőtér a Romániai Repülőterek Egyesülete által közölt januári statisztika szerint egy év alatt megduplázta utasainak számát.
Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 

Éppen hetvenöt évvel ezelőtt, 1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt Budapest nemzetközi repülőterét, Magyarország kapuját.
Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában

Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában 

Dubajról leginkább a téli napsütés, a tavaszi luxuspihenés vagy az őszi tökéletes kikapcsolódás jut eszünkbe – de ez hamarosan megváltozhat.
Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme

Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme 

A Budapest Airport (BA) ezt a speciális programot az érintett kerületek és települések polgármestereivel konzultálva alakította ki.
IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom

IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom  

Az április 30-án megjelent sajtóközlemény 2025. márciusi globális légiutasforgalom adatait ismerteti.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.