Elrajtolt a Kékszalag tókerülő verseny Balatonfüredről

Frissítve Elstartolt az 53. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye csütörtök reggel valamivel 9 óra után Balatonfüredről. A szervezők tájékoztatása szerint 556 hajó nevezett idén a hagyományos tókerülő versenyre.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A végső győzelemre leginkább esélyes nyílt többtestű vitorlások kategóriájában 15 hajó nevezett, és ezek voltak azok a "rohanógépeknek" nevezett versenyhajók, amelyek a legjobb rajtot vették: a parthoz közeli rajtbólya közelében startoltak el. Rosszabbul jártak azok a versenyzők, akik a tó felé "álltak fel" a startvonalhoz, mert ott már alig volt szél, vagy máris egy lavórban üldögéltek kezdetként, és csak lassan cammogtak át a startvonalon.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) előrejelzése szerint gyenge szélben versenyez majd a mezőny. A rajt idején még mérsékelt északnyugati szél várható, amely a délelőtt folyamán gyengül, és a déli óráktól a tavi cirkuláció lesz a meghatározó. Az esti órákban sokfelé teljesen leállhat a légmozgás, hívták fel a figyelmet a szakemberek. A meteorológiai szolgálat szerint pénteken és szombaton is főként a helyi hatások alakítják majd a gyenge, vagy mérsékelt légmozgást.
A Kékszalag Európa leghosszabb tókerülő vitorlásversenye, amelynek során a hajósokra a 48 órás szintidő alatt légvonalban 155 kilométeres út vár, a balatonfüredi rajt után Balatonkenese, Siófok és a tihanyi szoros érintésével, majd pedig Keszthelynél fordulva térnek vissza Balatonfüredre.
A versenycsúcsot a Józsa Márton kormányozta Fifty-Fifty, egy kétárbocos, magyar fejlesztésű katamarán tartja, amely 2014-ben 7 óra 13 perc 57 másodperc alatt ért célba. A legtöbbször, tizenháromszor Litkey Farkas nyerte meg Kékszalagot.

Idén a szervezők optimisták a meteorológiai előrejelzések ellenére, hiszen délután 17 órára hirdették meg azt a gálafogadást, amelyet az első befutó hajók, vagyis a győztesek tiszteletére tartanak. Meglátjuk, beválik-e a jóslatuk, és valóban beérnek a célba a dobogós helyezettek addigra, vagy sem.

x x x

Az idei versenyt az RSM nyerte meg 11 óra 43 perces idővel a Raiffeisen FIFTY-FIFTY előtt minden idők legszorosabb versenyében, amely tavaly is győztes lett.

A győztes katamarán kapitánya, Vándor Róbert a befutó utáni pillanatokban elmondta: „Nem nagyon tudom még elmondani, mit érzek. Remeg a lábam. Nagyon örülök, hogy sikerült a címvédés. A versenyre készülve, megerősítettük az árbócot, felújítottuk egy kicsit a hajót. Nagyon boldogok vagyunk” – idézte szavait az Index.

Forrás: Index

Jöhetnek az ötletek, hogy mivel dobjuk fel Budapestet!

Jó hír a vállalkozó kedvű, városukat szerető budapestieknek: 2024-ben ismét lesz Budapest Tuning ötletpályázat!
Túrázni hívja a fiatalokat a Valmart és a Pick

A PICK tavaszi kampánya arra buzdítja az embereket, hogy mozduljanak ki a négy fal közül
Alkoholtilalom és a bulihajók száműzése - a főváros rendezné a pesti rakpart problémáit

A fővárosi önkormányzat kitiltaná a hajók nagy részét a pesti rakpartról.
Két napig hajnalig nyitva a Szentendrei Skanzen

Új zenei és művészeti fesztivállal bővül a Szabadtéri Néprajzi Múzeum programkínálata.
Ismét találkozhatunk a Google Utcakép autóival

A Google Utcakép autói idén tavasszal újra visszatérnek a magyar utakra.
Különleges túraútvonalon láthatóak a Kékvándor fotográfiák

Túraútvonal-szerű kiállításon tekinthetők meg Burger Barna az Országos Kéktúrán készült fotográfiái a Természettudományi Múzeumban
Sok munkavállaló ragaszkodik az otthoni munkavégzéshez

A nagyobb rugalmasságra már a pandémia idején is volt igény.
Kertek a turizmusban,  turizmus a kertekben

Kertek a turizmusban, turizmus a kertekben

Kétnapos, "Kertörökség a turizmusban" címmel konferencia vette kezdetét szerdán, a Petőfi Irodalmi Múzeumban.
Szezonnyitó kedvezmények várják hétvégén a bringásokat

Több mint 80 kerékpárosbarát szolgáltató készül akcióval hétvégén a Föld napjára.
Az Év Tájházvezetője díj Újbarokra került

Az Év Tájházvezetője elismerést és a Tájházak és Szabadtéri Múzeumok Szövetsége életműdíjat adták át Szentendrén, a Skanzenben.

Interjú

Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni”

A helyszín a Hardangervidda Nemzeti Park, ahol annak idején Amundsen készült fel az Antarktisz-expedícióra.
Első az életképesség: fenntartható üzleti modell a vendéglátásban

A vendéglátóipar fenntarthatósági fordulata elkerülhetetlen az ökológiai lábnyomunk csökkentéséért - de vajon hatékonyan cselekedhet-e a fenntarthatóságért egy olyan vendéglátóhely, amelynek saját jövője sincs biztosítva?