Nem nyerni érkezett, de nagyon örült, amikor őt hirdették ki győztesként

Folytatjuk tavalyi Klasszis TopDesign versenyünk győzteseinek bemutatását. Aktualitás, hogy a napokban zárult a pályázatok beadásának határideje, és már minden versenymunka a zsűrinél van pontozásra. Annyit előzetesen elárulhatunk, idén is érkeztek szép számban nevezések Az év Klasszis TopDesign tervezője címre, amelyet tavaly, a zsűri egyhangú szavazása alapján Radnóczy Eszternek, az Ester’s Partners (SaniWorld Kft) alapító-vezető tervezőjének ítéltek oda.

Eszter díjátadása különben a tavalyi díjkiosztó igen emlékezetes és szép pillanat volt, hiszen nagyboldogan, kedvesen elfogódottan lépett fel a pódiumra átvenni a rangos szakmai elismerést.

 

Mit jelent számodra, hogy tavaly az év TopDesign szállodai tervezőjének választottak?

Bár alapvetően soha nem nyerni megyek egy versenyre, hanem mert jó részt venni rajta, hiszen sok olyan szempontot láthat ilyen esetben az ember, amelyek fontosak lehetnek akár a későbbi feladatok, munkák során. Hiszen nem csak a szakmával kerül ilyenkor kapcsolatba az ember, hanem a megrendelői körrel is kialakulhat egyfajta új szint, vagy egy ilyen lakalommal történő ismerkedés is később hasznos lehet. Hiszen egy ilyen rangos verseny díjkiosztóján, mint a tietek is, nemcsak a pályázó hotelek, vendéglátóhelyek képviselői, tervezői jelennek meg, hanem maguk a befektetők, a tulajdonosok és az üzemeltetők is. Ez azért is egy fontos találkozási hely, mert a jó megrendelő és a vele szorosan együttműködő kivitelező – aki az adott tervezési feladatra a belsőépítészt bízza meg – ugyanazért a célért dolgozik: hogy a létrejött munka a lehető legjobb, legmagasabb minőségben valósuljon meg.

Persze, emellett azért fontos azt is hozzátennem, egy ilyen díj, amit tavaly nekem szavazott meg a nemzetközi és hazai szakértőkből álló zsűri – nagy boldogságot jelent.

Mi történt a tavalyi díjkiosztótól eltelt időszakban? Milyen munkáid voltak, min dolgoztok most a csapatoddal?

Dolgosan telt az elmúlt időszak, de sok olyan projekt van köztük, amiről még nem beszélhetek. Egy olaszországi hotelben van egy megbízatásunk, a többi munkánk itthon van. Mindegyik feladat a szállodai területről érkezett. Az egyik a Balaton északi partja mellől egy kisebb léptékű beruházás, a másik egy jóval nagyobb befogadóképességgel rendelkező ház egy fővárosi üzleti csomópontban, itt az elkészült szálloda majd egy nagy nemzetközi lánc tagja lesz. Ezenkívül több beruházótól kaptunk felkéréseket Budapest területén épülő, felső kategóriás ingatlanok belső tereinek kialakítására. Emellett régebbi munkáinknál kisebb átalakításokra, frissítésekre is kapunk felkéréseket, valamint egy új terület is bekerült a portfóliónkba: termékfejlesztéssel is foglalkozunk egy idő óta.

Hogy látod "testközelből" a szállodás szakmát? Nehezebb most a helyzet, mint korábban, vagy látszik a fény az alagút végén?

Biztos nem egy egyszerű időszak a szállodás szakmának a mostani helyzet. Budapest viszont továbbra is – és egyre jobban – egy turistahub. Az viszont tény, hogy egyre jobban teret nyer az a trend szállodás körökben, amit én is a legfontosabbnak tartok a munkám során: értéket próbálnak teremteni mindenütt, amerre csak járok, és új, épülő hotelek elkészítésébe kapcsolódhatok be a csapatommal. Bár gombamódra nőnek mindenütt a világban a szállodák, de egyre jobban előtérbe kerül mindenütt az is, hogy a turisták, akik a házak vendégei lesznek, már sokkal designtudatosabbak, mint korábban. És itt már nem csak a megjelenésre gondolok, hanem azokra a funkcionalitáshoz kapcsolatos elemekre is, amelyeket a belsőépítésznek is figyelemmel kell kísérnie a munkája során: milyen a szoba elrendezése, a vendégtér kialakítása? Mielőtt valaki ma foglal egy helyre szobát, rendszerint elolvassa az adott helyhez kapcsolódó kommenteket, amelynek egy része mindig érinti az építészetet, a ház megjelenését, a belsőépítészeti részleteket is az adott helyen. Összegezve: ahhoz, hogy ma egy hotel sikeres legyen, mindenképp egy tudatos belsőépítészeti tervezés kell. Ahol ez megvalósul – ott számíthat arra a befektető, a tulajdonos vagy az üzemeltető, hogy az adott házat egyre többen keresik fel.

Hogy fogalmaznád meg szakmai részről a kortárs designt?

Ez jelenthet egyfajta szűrőt is. Mert ami átmegy a szűrőn, az timeless-é válik (időtlen, örök – a szerk.) A kortárs designt nekünk mindannyiunknak, akik belsőépítészettel foglalkozunk, ismerni kell és figyelemmel kell kísérni, tudni kell, hogy mi történik ma a világban. Mi magunk is kísérletezünk, de közben azt is pontosan tudjuk, hogy a trendek közben hatnak az emberre és a munkánkra. Ha a kortárs design ma találkozik a fenntarthatósággal, a természetes anyagok előtérbe helyezésével, akkor mindenképpen előremutató dolog, amelyet érdemes követni.

Ha egy szálloda most kezd építkezésbe, átalakításba - mi az az öt dolog, amit belsőépítészként mindenképp tanácsolnál, hogy lépjék meg a saját érdekükben?

Első lépésként találják ki, és végig tartsák szem előtt, hogy kit várnak vendégnek a házba, ki lesz a vendégkör? Hová akarják pozícionálni a házat a többi szálláshely viszonylatában? Milyen besorolást, csillagot szeretnének elérni a szolgáltatásaikkal? Ne csak a számokat nézzék a befektetők, tulajdonosok, hanem hosszabb távon gondolkozzanak! A környezethez igazodjon az épület, ne pedig az épülethez próbálják hozzáigazítani a környezetét!

Forrás: Turizmus Online


A közlekedés napját szimulátorral és élménykamionnal ünnepli a szentendrei múzeum

A közlekedés napját szimulátorral és élménykamionnal ünnepli a szentendrei múzeum 

A BKV – a Magyar Autóklubbal együttműködve – az idén is csatlakozik a közlekedési kultúra napja programsorozathoz.
Új feladatkörök és bővülő csapat a Kartago Tours-nál

Új feladatkörök és bővülő csapat a Kartago Tours-nál 

Új értékesítési vezető érkezett a német hátterű utazásszervezőhöz.
Új vizuális megoldások a Szabadság Szigetén

Új vizuális megoldások a Szabadság Szigetén 

Új fejezet nyílik a Sziget életében, megőrizve a különleges atmoszférát és a változatos programokat, miközben látványos újításokkal is várják a látogatókat.
Befutóékszer és kávés pezsgés – izgalmas párosítás a 30. ALDI Női Futógálán

Befutóékszer és kávés pezsgés – izgalmas párosítás a 30. ALDI Női Futógálán 

„Ez Magyarország legszebb szabadidősport-rendezvénye”, hallhattuk az ALDI Futógála beharangozó eseményén május 8-án, a Cafe Frei BudaParton lévő egységében.
75 helyszín, 300 program, világsztárokkal – jön a SopronFest

75 helyszín, 300 program, világsztárokkal – jön a SopronFest 

Idén Sopronban indul a fesztiválszezon.
Különleges ereklyék a veszprémi Gizella-napokon

Különleges ereklyék a veszprémi Gizella-napokon  

Az idei Gizella Napok keretében, május 10-én és 11-én vezetett sétákon fedezhetjük fel a Szent Mihály Főszékesegyházat, ahol Szent István király hitvesének két ereklyéjét is őrzik.
Szipál 101: programsorozat a fotóslegenda nyomában

Szipál 101: programsorozat a fotóslegenda nyomában 

Hamarosan az ország több pontján is megtekinthető a Szipál-univerzum.
TKI: az ágazat szereplői negatívan látják helyzetüket

TKI: az ágazat szereplői negatívan látják helyzetüket 

Bár a turizmus bizalmi mutatói még így is kedvezőbbek, mint a nemzetgazdasági átlag vagy más ágazatok indexei, a szálláshely-szolgáltatás, a vendéglátás és az egyéb turisztikai szektor is visszaesést mutat.
Együttműködési megállapodás az erdő és a természet védelméért

Együttműködési megállapodás az erdő és a természet védelméért  

Célja, hogy a terület ökológiai, klímavédelmi és turisztikai szempontból is megújulhasson.
Új szakember a HotelPremio Group csapatában

Új szakember a HotelPremio Group csapatában 

Senior event szakember érkezett az ügynökséghez.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.