A mérések célja, hogy minél több információ álljon a rendelkezésre arról, hogy Budapest belvárosában hol lehet folyami uszodákat építeni.
Az egyesület április óta havonta végez akkreditált bakteriológiai vízminőség vizsgálatokat a város négy pontján, melynek eredményei "A fürdésre kiválóan alkalmas?!" projektoldalon elérhetőek.
A vízminőségi adatok ismeretében az egyesület petíciót indított, hogy 80 év után épüljön újra folyami uszoda Budapesten!
Külföldi példák tucatjai bizonyítják, hogy városi környezetben és nagy sodrású folyóban is lehetséges a biztonságos úszás és fürdőzés. Budapesten a XX. század elején egyszerre kilenc, fából épített, elkerített folyami uszoda működött, amelyekben a Duna vizében úszhattak a városlakók. Az utolsó főváros által fenntartott ingyenes folyami uszoda 1944-ben az ostrom alatt sérült meg. A háború után többször felmerült az uszodák újraépítése, de ez eddig nem valósult meg, áll az egyesület közleményében.
A városlakók érdeke, hogy a közeljövőben újra a hétköznapok része legyen, hogy késő tavasztól kora őszig több helyen is ingyenesen úszhassunk és fürödhessünk a Duna belvárosi szakaszán is - természetes vízben és biztonságos környezetben!
A Város és Folyó Egyesület azon dolgozik, hogy a dunai fürdőzésnek ne csak múltja, jelene, hanem jövője is legyen!