A turizmus is téma lesz az 53. Közgazdász-vándorgyűlésen

A fejlődés és a felzárkózás témakörére fókuszál a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) 53. Közgazdász-vándorgyűlése, amelynek 2015. szeptember 3. és 5. között – tíz év után ismét – a Miskolci Egyetem ad otthont.

Az MKT idén is megnyerte a hazai közgazdász társadalom legbefolyásosabb gazdaságpolitikusait, a pénzügyi és üzleti élet kulcsszereplőit, minisztereket, tudósokat, bankárokat, vállalatvezetőket a rendezvénynek - tájékoztattak a szervezők.

A háromnapos konferencia nyitó és záró plenáris ülésén, valamint a 13 szekcióülésen kiváló előadó gondolatébresztő előadásai, esténként pedig kulturális programok várják a résztvevőket. A vándorgyűlés csaknem végleges programja megtalálható a http://kozgazdasz-vandorgyules.blog.hu honlapon. Ugyanitt megtalálhatók az elmúlt évek közgazdász-vándorgyűléseinek előadásai is, és itt elérhető az on-line regisztrációs rendszer is.

A konferencia a hagyományos témák – a nemzetgazdaság helyzete, az európai uniós források felhasználása, a bankrendszer aktuális kérdései, a monetáris politika és a költségvetési folyamatok vizsgálata – mellett foglalkozni kíván az Észak-magyarországi régió speciális helyzetével, például az újraiparosítással, a foglalkoztatás és a szociális szféra problémáival, a határ menti együttműködés lehetőségeivel, a közlekedés fejlesztésével, valamint idén először a turizmussal is.

Az eseményen idén, a Vándorgyűlések történetében először külön szekciót szentelnek a turizmus témakörének is – ennek szakmai tartalmát a Magyar Turizmus Zrt. koordinálja. A szekcióülésen a Magyar Turizmus Zrt. képviseletében Glázer Tamás turisztikai vezérigazgató-helyettes elnököl.

A rendezvény nyitó plenáris ülésén előadást tart Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Csányi Sándor, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója, Balog Ádám, az MKB Bank elnök-vezérigazgatója és Kovács Árpád, az MKT és a Költségvetési Tanács elnöke.

A záró plenáris ülés előadói között pedig ott lesz Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter, Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke, Nagy Márton, az MNB alelnöke, valamint Patai Mihály, a Magyar Bankszövetség elnöke, az Unicredit Bank Zrt. elnök-vezérigazgatója, az MKT alelnöke is.

A pénteki szekcióüléseken részt vesz, illetve előadást tart többek között Simon Attila István, a Földművelésügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára, Vitályos Eszter, a Miniszterelnökség európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkára, Windisch László, az MNB alelnöke, Barcza György, az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgatója és Pelczné Gáll Ildikó, az Európai Parlament alelnöke, az MKT Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezetének alelnöke is.

A Magyar Közgazdasági Társaság a magyar közgazdászok legrégebbi szakmai szervezete, közhasznú egyesület, 121 éves fennállásával az első hasonló szakmai-tudományos szervezetek közé tartozik Európában. Jelenleg mintegy öt és félezer tagja van.

Az MKT mintegy tucatnyi szakosztályt működtet, és csaknem valamennyi megyében vannak helyi szervezetei: e szakosztályok és megyei szervezetek évente mintegy 80–100 előadást és szakmai tanácskozást szerveznek a közgazdaságtan és a pénzügyek legkülönbözőbb területeiről.

Az MKT elnöke Kovács Árpád egyetemi tanár, a Költségvetési Tanács elnöke, főtitkára pedig Hegedüs Éva, a Gránit Bank Zrt. alelnök-vezérigazgatója. A társaság alelnökei: Balázs Péter volt külügyminiszter, az Európai Bizottság korábbi tagja, a CEU egyetemi tanára; Bod Péter Ákos, a Budapesti Corvinus Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára, akadémiai doktor, volt jegybankelnök és ipari miniszter; Palócz Éva, a Kopint-Tárki Zrt. vezérigazgatója; Patai Mihály, a Magyar Bankszövetség elnöke, az UniCredit Bank Zrt. elnök-vezér¬igaz¬gatója valamint Török Ádám akadémikus, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára.


A termálturizmus valósága Budapesten

A termálturizmus valósága Budapesten 

A gyógy- és termálturizmus egyre fontosabb szerepet tölt be, ugyanakkor számos kihívással is szembesül, mint a fenntarthatóság, a piaci elvárások, az orvosi validáció, a vendégigények és a nemzetközi versenyhelyzet.
Jön a VéNégy Fesztivál

Jön a VéNégy Fesztivál 

Július első napjaiban, Nagymarosnál.
Javult a természetes fürdővizeink minősége

Javult a természetes fürdővizeink minősége 

A 2024-ben 288 természetes fürdővizet tartottak nyilván Magyarországon. Ezek közül 193 kiváló, 58 jó és 4 tűrhető minősítést kapott.
Itt a friss TKI index

Itt a friss TKI index 

2025. májusban a turisztikai cégek 70 százalék szolgáltatási árainak növekedéséről számolt be az elmúlt 3 hónapra vonatkozóan az előző év azonos időszakához mérten.
Határon átívelő turisztikai egyesület született

Határon átívelő turisztikai egyesület született 

Megalakult a Fernenet – új határon átnyúló turisztikai egyesület a Fertő-tó térségében.
Életműkiállítás a belvárosi galériában

Életműkiállítás a belvárosi galériában 

Grandiózus életműkiállítással indítja útjára a nyarat a Virág Judit Galéria.
Megújult a legendás gemenci kőkereszt

Megújult a legendás gemenci kőkereszt 

A település központi részén, az árvízvédelmi töltés mellett, az egykori keselyűsi csárda előtt álló emlékművet bárki megcsodálhatja.
Indul a Muslinca Bringakör

Indul a Muslinca Bringakör 

A Muslinca Bringakör egy ingyenes, játékos, felfedező jellegű kerékpáros kihívás.
 Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén

Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén 

Siófok a legnépszerűbb pünkösdi úti cél belföldön az egyik szállásfoglaló portál friss foglalási adatai szerint a közelgő hosszú hétvégén.
Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen

Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen 

Az országos környezetszépítő verseny legnépszerűbb kategóriái 2025-ben az Év főtere és az Év fasora.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.