Budapest Turizmus Konferencia: több együttműködés, kevesebb vita

Bár Budapest Turizmus Konferencia és Díjátadóra szólt a meghívás október 2-án, az Új Városházára, de talán aktuálisabb lett volna a "Budapest nem létező turizmusa" elnevezés. 

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Először Faix Csaba, a BFTK/BVA ügyvezetője köszöntötte az impozáns díszteremben szép számban egybegyűlt turisztikai szakma prominens képviselőit.

Majd Karácsony Gergely főpolgármester elmondta a mostani együttműködés kiindulóalapját, miszerint mivel most épp lenullázódott Budapest turizmusa, épp időszerű a főváros turizmusát újratervezni, kidolgozni egy közös stratégiát. Mint elmondta, együttgondolkodásra hívták a szakmát Budapest sikeres újraindítása érdekében, erős fókusszal az üzleti turizmus irányába. A főpolgármestertől hangzott el az is, amit tudósításunk címében kiemeltünk: több együttműködés kell a mostani nehéz időszakban és kevesebb vita.

Ezt követően az Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) üdvözlő beszéde szerepelt a programban, azonban ez elmaradt.

Faix Csaba a tavasszal kezdődött válság kapcsán arról szólt előadásában, hogy először mindenki azt hitte, a járvány okozta leállás mindössze két hónapig tart, azonban amikor világossá vált, hogy a leállás, majd a némi részleges újraindulás sokkal később kezdődhet, mint azt bárki is képzelte, akkor kezdtek hozzá a főváros turisztikai stratégiájának újratervezéséhez. Ezzel kapcsolatban kifejtette: “A Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központnak két küldetése van: egyrészt, hogy láthatóságot adjon a városban lévő izgalmas attrakcióknak, történéseknek. Másrészt, hogy olyan együttműködéseket hozzon tető alá, amelyek segítik a turisztikai szektor szereplőit."

A Budapest Convetion Bureau ügyvezetője, Békefi Anna többek közt Budapest új szintre lépését emelte ki: a mostani együttműködés aláírásával céljuk, hogy az üzleti turizmus hosszú távon segítse Budapest turisztikai bevételét. Szervezetük fő feladata, hogy Budapestet vonzóvá tegye a rendezvényszervezők számára, valamint közvetítsen a szervezők és a szolgáltatók között.

Ehhez a célkitűzéshez csatlakozik mostantól Budapest is, amiről megállapodást írt alá a Magyar Turisztikai Ügynökség, a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány, a Magyar Kongresszusi Iroda, valamint Budapest Főváros Önkormányzata és a Budapest Fesztivál- és Turisztikai Központ a konferencia idején.

Ugyanitt átadták a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ díjait is: Budapest Kulturális és Turisztikai Nagykövete Díj - 2020: Iain Lindsay OBE, az Egyesült Királyság magyarországi nagykövete Budapest Turizmusáért Díj - 2020: Zsidó Kulturális Fesztivál rendezvény Budapest Turizmusáért Díj - 2019: Mesterségek Ünnepe rendezvény

 

Forrás: BVA/BFTK/Turizmus Online


Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest

Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest 

Teljes a 2026-os KeszthelyFest programja.
Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről

Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről 

2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának.
TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással

TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással 

Az index értéke az előző havi erős csökkenés után nőtt az év hatodik hónapjában.
Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál

Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál 

Egyre súlyosabb a helyzet a Velencei-tó körül.
    Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között

Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között 

Magyarország továbbra is az egyik legkedvezőbb ár-érték arányú úti cél az osztrák turisták számára.
Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl

Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl 

Kétezren úsztak a kánikulában a 4. MOL Campus Öbölúszáson.
Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén

Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén 

Új vezető irányításával folytatja működését a Martfű Thermal Spa.
Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete

Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete 

Mielőtt elkezdődnének a felújítás előzetes munkálatai, a látogatók bejárhatják az épületet, és saját szemükkel láthatják annak jelenlegi, leromlott állapotát.
Duna Nap az újbudai Duna-parton

Duna Nap az újbudai Duna-parton 

Egész napos vízparti programok, zene, játékok, közös piknik és nyári Duna-parti hangulat.
MaReSz kutatás: ilyen most a hazai rendezvényszektor

MaReSz kutatás: ilyen most a hazai rendezvényszektor 

Növekvő piac, gyorsuló digitalizáció és erősödő fenntarthatósági szemlélet jellemzi a hazai rendezvényágazatot.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.