Az aláírt szándéknyilatkozat szerint a kínai kulturális örökséget bemutató tárlatokat az Iparművészeti Múzeumban (IMM), valamint a Magyar Nemzeti Múzeumban (MNM) rendezik meg, a magyar-kínai diplomáciai kapcsolatok 65. évfordulója alkalmából.
A tervek szerint a kínai kultúra 5000 évét felölelő vándorkiállítás, amely jelenleg Prágában látható, az IMM-ban kap majd helyet, míg a selyemút-tematikájára épülő tárlat az MNM-ben mutatkozik be a jövő év folyamán.
A közlemény szerint Hoppál Péter az aláírást megelőző egyeztetésen hangsúlyozta: "a magyar emberek kíváncsiak a kínai kultúrára, amit az is mutat, hogy minden ilyen témájú hazai kulturális rendezvény helyszínét folyamatosan megtöltik a látogatók".
Sanghajban magyar tárlat nyílik
Hoppál Péter emlékeztetett arra, hogy novemberben minden idők egyik legnagyobb hazánkon kívüli magyar képzőművészeti tárlata nyílik Sanghajban, hiszen "ilyen mennyiségű és értékű műtárgy még soha nem hagyta el egyszerre Magyarországot."
A kultúráért felelős államtitkár úgy vélte, hogy a Munkácsy Mihály és kortársainak festményeit felvonultató tárlat után a két magyarországi kínai kiállítással "új fejezet kezdődik a magyar-kínai kulturális kapcsolatokban, összhangban hazánk keleti nyitás-politikájával."
Li Hsziao-csie a találkozón arról beszélt, hogy Magyarország és Kína kapcsolata nemcsak 65 éves múltra, hanem sokkal régebbre tekint vissza, hozzátéve, hogy a két ország kapcsolata egyre szorosabb, és ez leginkább a kultúra területén nyilvánul meg.
A miniszterhelyettes hangsúlyozta: "fontos, hogy a kínai emberek megismerjék a magyar kultúrát, ezért a sanghaji magyar tematikájú kiállítást szeretnénk a jövőben Pekingben is bemutatni" - olvasható a közleményben.
Forrás: MTI