A városháza aulájában tizenkilenc pályamunkát állítottak ki, melyeket zsűri bírált el és díjazott. A szakmai bizottság tagjai között az elismert mestercukrász, Kopcsik Lajos is helyet kapott. A különleges tárlaton egyedi, csillogó, gyöngyökkel díszített mézeskalácsházak, udvarok, csipkékkel, illetve matyó mintával ellátott tárgyak láthatók. De vannak közöttük olyan érdekességek is, mint például egy a mézeskalácsból formált dóm vagy a díszes fenyőfák.
Az alkotók közül többen arra törekedtek, hogy egri jellegzetességeket is készítsenek. Így a város műemlékei közül megelevenítették az Egri Csillagok világhírű írójának, Gárdonyi Gézának az emlékházát, illetve a Dobó téri barokk Minorita-templomot. De látni a belvárosban emelkedő, kéttornyú Ciszterci-templomot, valamint az egykori Jogakadémia épületét, amely ma gimnázium. Ugyancsak érdekesség az egri történelmi borvidék központjának számító Eged-hegyet ábrázoló mézeskalács is, melynek előterében rénszarvasokkal húzott szánon, jelképesen a város híres borával töltött bikavéres hordót látni. Gyöngy Csilla, az Egri Kulturális és Művészeti Központ munkatársa – a kiállítás főszervezője – lapunk érdeklődésére elmondta, hogy az intézmény felhívására családtagok, gyerekek, cukrászatok pályáztak. A legjobb alkotásokból építették fel a mézeskalács mesevárost. Bíznak abban, hogy jövőre ismét lesznek pályázók és még nagyobb számban láthatják majd a mézeskalácsból készült egri jellegzetességeket.
A megnyitó után megtelt az aula, miután sok kíváncsi érdeklődő érkezett a tárlatra. Közöttük volt egy kerékpáros turistacsoport is, amely éppen az egri belvárossal ismerkedett.
A tárlat egyébként 2016. január 4-ig díjmentesen tekinthető meg az egri városházán.