Látott már 500 Bubit egy helyen?

Egy vetélkedő keretében hordták egy helyre a közbringákat.

Ötszáz Mol Bubi kerékpár a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Schönherz-kollégiuma előtti közösségi kerékpárrendszer állomásán a Budafoki úton 2014. október 4-én hajnalban.

Az egyetem 43. alkalommal megrendezett hagyományos éves vetélkedőjén, a Schönherz Kupán az volt a különleges feladat, hogy az összes Bubi kerékpárt kölcsönözzék ki és vigyék el a hallgatók a Schönherz Zoltán Kollégium előtti dokkolóhoz. A bicikliket csak rendeltetésnek megfelelően lehetett eljuttatni a célállomáshoz. A Budapesten aktuálisan üzemben lévő mintegy 900 Mol Bubi kerékpárból a feladat résztvevői 500-at tudtak a megadott határidőn belül a kollégiumhoz vinni.

Átlépte a százezret a Mol Bubi-bérlések száma

Szerda délután átlépte a százezret a Mol Bubi közbringarendszerben regisztrált bérlések száma. Egyre többen váltanak bérletet is - tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-t.

A közlemény szerint szerda délután regisztrálták a százezredik bérlést, azaz már ennyiszer használták a zöld kerékpárokat a szeptember 8-ai átadás óta. Az indulás óta már négyezren váltottak bérletet, és több ezerre tehető a gyűjtőállomások érintőképernyős termináljainál vett jegyek száma is.

Közölték: a százezredik bérlő egy budapesti ügyvéd volt, aki elmondta, hogy már a Mol Bubi indulásának napján bérletet váltott, és azóta is gyakran használja a kerékpárokat a hétköznapi városi ügyintézéshez. A férfinak Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója személyesen köszönte meg a Rumbach Sebestyén utcai gyűjtőállomásnál, hogy rendszeresen használja a rendszert.

A BKK tájékoztatása szerint jó időben gyakran emelkedik ötezer fölé a napi bérlések száma, de esős napokon is több mint háromezer használatot rögzít a rendszer. Hozzátették: továbbra is sokan élnek azzal a lehetőséggel, hogy egy regisztrációval több kerékpárt visznek el a gyűjtőállomásokról. Egy bérlő egy alkalommal átlagosan tizennyolc percet kerékpározik.

A leggyakrabban használt gyűjtőállomások a Városháza park, a Kálvin tér, a Fővám tér és a Szent Gellért tér, de népszerű a Nyugati téri és a Boráros téri állomás is.

Forrás: MTI


Felgyorsult a Balaton vizének melegedése

Felgyorsult a Balaton vizének melegedése 

A klímaváltozás nemcsak a vízmelegedést hozta el.
Zárva marad a hévízi tófürdő központi épülete

Zárva marad a hévízi tófürdő központi épülete 

Szigetfürdőt terveznek a látogatóknak.
Új elemekkel bővül Zalaegerszeg legnagyobb fesztiválja

Új elemekkel bővül Zalaegerszeg legnagyobb fesztiválja 

Új elemként belvárosi korzót is nyitnak a helyi kereskedőkkel együttműködve, illetve gimnazisták saját szervezésű programjait is színpadra viszik.
Lesz-e változás jövőre az Utazás Kiállítás megjelenésében és üzenetében?

Lesz-e változás jövőre az Utazás Kiállítás megjelenésében és üzenetében? 

A beszélgetés résztvevői egyetértettek abban, hogy a 2025-ös kiállítás kapcsán szervezett B2B workshop sikeres volt, amelyet 2026-ban szeretnének továbbfejleszteni.
Éttermi cigányzenei pályázat: nem élhetünk muzsikaszó nélkül

Éttermi cigányzenei pályázat: nem élhetünk muzsikaszó nélkül 

Június 1-től akár 140 zenekar muzsikája szólhat országszerte a vendéglők, kávéházak és bisztrók teraszain.
NGM: áprilisban ennyivel többet költöttek a SZÉP-kártya tulajdonosok

NGM: áprilisban ennyivel többet költöttek a SZÉP-kártya tulajdonosok 

2025. január-április között a SZÉP-kártya feltöltések összértéke meghaladta a 169 milliárd forintot.
Teknősök az úton – a közlekedők segítségét kérik a természetvédők

Teknősök az úton – a közlekedők segítségét kérik a természetvédők  

Előfordulhat, hogy a teknősök a kertekbe is betévednek, ahol az ott élő kutyák nehezíthetik meg a dolgukat.
Milyen lesz az idei szezonkezdés a Balatonnál?

Milyen lesz az idei szezonkezdés a Balatonnál? 

Munkaerőhiány, elöregedő vállalkozói kör, megnövekedett költségek és rövidülő nyári főszezon – ezekkel a nehézségekkel kell szembenézni a balatoni vállalkozóknak.
Tizenötezres tömeg vasárnap a Népligetben

Tizenötezres tömeg vasárnap a Népligetben 

Három hónapostól a kilencvenévesig minden korosztály  részt vett a jubileumi eseményen.
Még jelentkezhet a tokaji művészeti pályázatra!

Még jelentkezhet a tokaji művészeti pályázatra! 

Június 15-ig várják a mozaikterveket.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.