Az átalakításra, a turizmusfejlesztési koncepció kidolgozására, és a pénzek, elsősorban az uniós támogatás, felhasználásának előkészítésére április 30-ig adott időt a Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes aláírását viselő rendelet. E szerint a turizmussal és a vendéglátással kapcsolatos állami feladatok a Magyar Turizmus Zrt. feletti tulajdonosi jogokkal egyetemben a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumhoz tartoznak. Az átadás-átvételhez szükséges jogszabályi előkészítést Lázár János felügyelete mellett kezdi és intézi Varga Mihály és Seszták Miklós és minisztériumaik azonnal határidővel.
Ha ezen túl vannak, Seszták április 30-ig kap határidőt „az egységes állami turizmus-fejlesztési koncepció és támogatási rendszer kidolgozására”. A jogszabály szintén kitér a 8,4 milliárdnyi uniós pénz, a TIMEA, a Turisztikai Innovációs Marketing Együttműködési Alapprogram felhasználásának háttérrendszerére. Az ezt támogató intézményrendszer átalakításába bevonják a nemzetgazdasági minisztert és segítségül hívják Lázárt is.
A kormányrendelet értelmében a turisztikai állami feladatok, valamint a Magyar Turisztikai Ügynökség tevékenységének koordinálására kormánybiztost neveznek ki, akinek tevékenységét – idézzük – „a miniszterelnök a nemzeti fejlesztési miniszter útján irányítja”. A biztosnak az NFM-ben önálló szervezeti egység nem jár, „tevékenységének támogatása a Magyar Turisztikai Ügynökség szervezeti keretei között kerül biztosításra”. Jelentsen ez bármit is.
Semjén Zsolt s.k. arra is felkérte a fenti minisztereket, hogy vizsgálják felül a 2014-30 között megvalósítandó Balaton Területfejlesztési Koncepció, Balaton Területfejlesztési Stratégiai Program, valamint a kiemelt üdülőkörzetnek tekintett Balaton 2014-20 közötti hazai és uniós támogatásokból megvalósuló fejlesztések előrehaladását. Utóbbiakról egy 300 milliárdos csomag kerétében egy tavaly őszi kormányrendelet szól, amely módosulhat is, mivel a záró bekezdésben a fejlesztéseket érintő javaslattételre kérik a minisztereket.