Új szakaszba lép a strandfejlesztési program

Új szakaszába lép a tavaly elindított strandfejlesztési program. A Magyar Turisztikai Ügynökség célja, hogy 2030-ig az összes szabadvízi strand megújuljon, ennek érdekében 5 milliárd forintból további fürdőhelyek fejlesztésére nyílik lehetőség. Megújulhatnak a Dunakanyar és a Tisza-tó térségében található vízparti strandok, és folytatódnak a balatoni strandfejlesztések is – jelentette be Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója Kisorosziban tartott sajtótájékoztatóján.

A strandfejlesztési program első ütemében, 2018-ra a Balatonnál 38 település 55 strandja újult meg 1,8 milliárd forintból. A most bejelentett második ütemnek köszönhetően hamarosan megnyílik a lehetőség a Dunakanyar és a Tisza-tó térségében található vízparti strandok fejlesztésére is. A Dunakanyarban megújulhatnak Komárom, Esztergom, Visegrád, Zebegény, Kisoroszi, Verőce és Szentendre Duna-parti strandjai, a Tisza-tónál pedig Abádszalók, Kisköre, Tiszanána, Sarud, Poroszló, Tiszabábolna és Tiszafüred tóparti strandjai, továbbá folytatódnak a balatoni strandfejlesztések is. A beruházások által a következő strandszezonokban egyre több helyszínen találkozhatunk megújult, magasabb színvonalú vagy akár új strandolási lehetőségekkel.

A programon keresztül lehetőség nyílik magasabb színvonalú strandinfrastruktúra kialakítására a nyílt vízi fürdőhelyeken. Megújulnak a partszakaszok, a zöldfelületek, a vízparti lépcsők és burkolatok, az öltözők és vizesblokkok, minden olyan minőségben, ami a XXI. századi fürdőhelyektől elvárható és ami a kiemelt turisztikai térségekhez méltó kiépítettséget biztosít, ezáltal is növelve turisztikai vonzerejüket.A fejlesztéseknél irányadó szempont a családbarát szolgáltatások bővítése, például biztonságos, árnyékolt játszótéri eszközök kialakítása, vagy gyermekek magasságának megfelelő kapaszkodókorlát biztosítása a vízbejutásnál, illetve családbarát vizesblokkok és baba-mama szoba kiépítése.Nagy hangsúlyt kap a vízbiztonságot növelő, vízimentést segítő eszközök beszerzésének támogatása, és a vízi attrakciók, sportolási lehetőségek bővítése - mint sportpályák létrehozása, kenuzást, kajakozást és vízi labdasportokat támogató feltételek megteremtése. A program célja továbbá, hogy a strandok a főszezonon kívüli élménykínálatukat is gazdagíthassák, teret adjanak tavaszi-őszi-téli rendezvények lebonyolítására, és hangsúlyt kap az egészségturisztikai és a szezonhosszabbítást elősegítő szolgáltatások (pl. szauna, korcsolyapálya) kialakítása is.

A strandfejlesztésekhez vissza nem térítendő hazai forrást biztosít a kormány. A minőséget emelő, szezonalitást csökkentő beruházások hozzájárulnak a strandok látogatottságának növeléséhez és versenyképes működéséhez, ezek által megújult turisztikai élménykínálat fogadja mind a turistákat, mind pedig a helyben élőket. A Dunakanyarban megvalósuló fejlesztések hozzájárulnak ahhoz, hogy a főként Budapestre érkező külföldi turistákat elcsábítsuk a fővárostól egy kicsit távolabb, ezzel is ösztönözzük őket plusz egy nap eltöltésére hazánkban.A Tisza-tavi strandok fenntartható fejlesztése nagyban emelheti a Debrecen, Hajdúszoboszló, Hortobágy és Tisza-tó térség turista forgalmát, ezáltal hozzájárul a térség fejlődéséhez, a Balatonnál pedig kiemelt cél, hogy folytatódjon a strandok minőségi megújulása – emelte ki Guller Zoltán.


Életre kel Gustav Klimt arany világa

Életre kel Gustav Klimt arany világa 

A Gustav Klimt: The Immersive Experience című interaktív produkció a legmodernebb technika segítségével vezeti be a látogatókat Klimt csodálatos világába, amely több mint száz évvel a művész halála után is lenyűgözi a közönséget.
Továbbra is nyitva az ablak az ország környezetszépítő versenyén

Továbbra is nyitva az ablak az ország környezetszépítő versenyén 

A szervezők meghosszabbították a pályázati határidőt két héttel.
Európa Sportrégiója címre pályázik Veszprém és a Bakony-Balaton régió

Európa Sportrégiója címre pályázik Veszprém és a Bakony-Balaton régió 

A pályázat előkészítése befejeződött, célja, hogy a rendszeres mozgást minden korosztály számára a mindennapok részévé tegye.
Íme, a 2025. évi Flash Award díjazottjai

Íme, a 2025. évi Flash Award díjazottjai 

Inspiráló helyszínen különleges díjátadó gála zajlott május 13-án este.
Virágzó hagyomány Fehérvárcsurgón

Virágzó hagyomány Fehérvárcsurgón 

2025. május 30-án nyílik a 21. Európai Dísznövény és Kertművészeti Kiállítás és Vásár.
Tudomány, művészet és szenvedély az idei Műtárgyak Éjszakáján

Tudomány, művészet és szenvedély az idei Műtárgyak Éjszakáján 

Idén a tudomány és a művészet kapcsolata a rendezvény kiemelt témája.
Idén újra: Öböl-átúszás Tihany és Balatonfüred között

Idén újra: Öböl-átúszás Tihany és Balatonfüred között 

A rendezvény célja nem csupán a sport, hanem a természet, az élmény, a hagyomány és az értékek ünneplése.
Programkavalkád a Tokaj Fesztiválkatlanban

Programkavalkád a Tokaj Fesztiválkatlanban 

Huszonöt programmal várja nyáron látogatóit az ország egyik legnagyobb szabadtéri színháza, a Tokaj Fesztiválkatlan.
Jön: háború utáni és kortárs művek aukciója

Jön: háború utáni és kortárs művek aukciója 

Keserü Ilona drámai képe 40 millió forintos kikiáltási árról indul a Virág Judit Galéria árverésén.
 Közel kétezer résztvevő a Tisza-tó körüli kerékpárversenyen

Közel kétezer résztvevő a Tisza-tó körüli kerékpárversenyen 

Új távokkal és felejthetetlen hangulattal ünnepelte 18. születésnapját a BSI kerékpáros eseménye.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.