Kairóban október 9-én demonstrációt hirdettek kopt keresztények, miután a múlt héten támadás ért egy kopt templomot Aswan térségében. A koptokhoz számos muszlim is csatlakozott. A békésen induló menetet útközben suhancok támadták meg, és több lakóház emeletéről is kövekkel dobálták. A kialakuló verekedést a biztonsági erők fékezték meg - megfigyelők szerint túlzott erő alkalmazásával.
A zavargások miatt hétfőre rendkívüli kabinet ülést hívtak össze Egyiptomban. A BBC kairói tudósítója szerint nagy a nyomás a minisztereken és az országot irányító katonai vezetőkön. Essam Sharaf miniszterelnök meglátogatta az összecsapások helyszínét, őt szintén arra kérték a tiltakozók, hogy távolítsa el a katonai vezetőket. Az éjszakai kijárási tilalmat helyi idő szerint hétfő reggel 7-kor oldották fel.
Korábban az egyiptomi tévé közvetítette a tiltakozók összecsapását a katonasággal, amely a székház előtt zajlott, itt egy katonai járművet is felgyújtottak, eredetileg el szerették volna foglalni az épületet a zendülők. A hírek szerint járművek lángoltak a kopt kórház előtt is, ahova a sebesültek nagy részét szállították. A koptok, akik a népesség 10 százalékát adják, azzal vádolják a kormányzó katonai tanácsot, hogy túlságosan engedékenyek voltak egy sor keresztényellenes támadás elkövetőivel szemben.
A Shubra városrészből induló és a Kairó északi részén, a Maspero téren található TV székházhoz tartó menethez több ezren csatlakoztak, nem csak keresztények. Követelték, hogy bocsássák el Aswan provincia kormányzóját. Valamint hibáztatták az állami televíziót, hogy viszályt szít keresztényellenes agitációjával.
A demonstrálók állítása szerint civil ruhások támadtak rájuk a biztonsági erőkkel történt összecsapások előtt. Az erőszak a TV épület előtt kezdődött, majd hamar áttevődött a Tahrir térre. A jelentések arról számoltak be, hogy mindkét oldalhoz ezrek csatlakoztak. A lázadók feltörték az utcaköveket és azzal hajigálták az ellenfelet. Néhány lázadó szerint fegyvertűz is hallatszott és többen állították, hogy katonai járművek embereket gázoltak el.
Az egészségügyi minisztérium beszámolója szerint legalább 24-en elhunytak és 212-en megsebesültek a zavargások alatt, közülük 86-an a biztonsági erőktől.
A magyar Külügyminisztérium a történtekhez kapcsolódóan nem adott ki utazási figyelmeztetést, még mindig érvényben van júniusi felhívása, amelyben arra kéri az utazókat, hogy Egyiptomban maradjanak távol mindanfajta tömegmegmozdulástól és tüntetéstől.