A pályázat ünnepélyes eredményhirdetésén április 18-án két kategóriában összesen hat nyertest hirdettek, további öt pályázó pedig különdíjban részesült. A diákok a munkájukért járó elismerést ünnepélyes keretek között dr. Somogyi Zoltántól, a Magyar Turisztikai Hivatal elnökétől vehették át. A beérkezett szakdolgozatokat szakmai zsűri értékelte. Alapos, tudományos igényű munka kategóriában első helyen Praznovszky Hajnal: Kastélyhasznosítás Magyarországon, második helyen Egyed Bernadett: Event Marketing in Hungary, harmadik helyen Varga Tímea: A hazai konferenciaturizmus fejlesztése nemzetközi tapasztalatok tükrében – az új konferencia központ megvalósításának stratégiai irányvonalai című dolgozat végzett. Újszerű témaválasztás kategóriában első Dömény Ágnes: Magyarország turisztikai országimázsa – Imázsformáló törekvések 2003-tól napjainkig, második Vécsei Dalma: Az új turisztikai számbavételi rendszer hatása, alkalmazhatósága, harmadik pedig Mikos Veronika: Az ökoturizmus szerepe a helyi lakosság környezettudatosságának növelésében (egy finnországi és egy magyarországi esettanulmány alapján) című dolgozatok lettek. Különdíjban részesült Fazekas Eszter: A Magyar Turizmus Minőségi Díj Programjának kritikai elemzése és várható fogadtatásának vizsgálata a szállodaiparban, Klinger Anikó: Nemzetközi önkéntesség, Kovács Gyöngyi: Horgászturizmus a Balatonnál, Spiegler Patrícia: Az utazásszervezők közvetítő szerepe a kereslet és a kínálat között, különös tekintettel az utazási motivációkra – Az utazásszervezői tevékenység vizsgálata a Mexikóba és a Görögországba szervezett utak példáján, Török Balázs: Diszkont légitársaságok megjelenésének hatása a magyar turisztikai piacra. A nyertes pályázók a Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Gazdasági Főiskola Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Főiskolai Kar, a Heller Farkas Gazdasági és Turisztikai Szolgáltatások Főiskolája, a Károly Róbert Főiskola, a Kodolányi János Főiskola, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Veszprémi Egyetem hallgatói. A nyertes szakdolgozatok összefoglalóit az érdeklődők a közeljövőben megjelenő Turizmus Bulletin hasábjain, valamint a Magyar Turizmus Zrt. honlapjának szakmai oldalain keresztül is elolvashatják. A szakdolgozatok teljes terjedelmükben a Magyar Turizmus Zrt. Piac- és Termékelemzési Irodájában csütörtök délutánonként 14 és 17 óra között megtekinthetők.
„Az év turisztikai témájú szakdolgozata”
A Magyar Turizmus Zrt. által életre hívott „Az év turisztikai témájú szakdolgozata” pályázatra 2005 őszén 12 felsőoktatási intézmény minden korábbinál több, összesen 44 végzős diák szakdolgozatát juttatta el.

Jön az Országos Étterem Hét
Szerdától lehet asztalt foglalni a tavaszi Országos Étterem Hét rendezvényre, amelyen több mint 200 vendéglátóhely, köztük 14, Michelin-ajánlással rendelkező étterem menüiből lehet majd választani.

Egy korty Ázsia reggelire
Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.

Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott

Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.

Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.