A „magyar nemzeti értékekről és a hungarikumokról” szóló törvényjavaslatot a Vidékfejlesztési Minisztérium terjesztette be. Mint a törvény neve is jelzi, kétféle fogalommal foglalkozik. Piramis szerűen, alulról építkezve, begyűjti mindazon tárgyi és szellemi javakat, melyek egy település, vagy kisebb földrajzi környezet számára jelentenek értéket.
A csúcson, " hungarikumként" már csak a teljes nemzetet ismertté tevő elismert tárgyi és szellemi értékek szerepelhetnének. Ezek kiválasztását a Hungarikum Bizottság végezné (ebben további öt tárca és a Tudományos Akadémia képviselői is benne lesznek).
A bizottság munkáját szakbizottságok támogatnák. A gyűjtés és nyilvántartást ernyőszervezetre bízza a törvényszervezet, hiszen több számítógépes gyűjtemény is létezik már. A projekt titkársága és pénzügyi forrása a Vidékfejlesztési Minisztériumnál lesz. Az azonosítást és védelmet egy védjegyrendszer biztosítja majd.
A Hungarikum Szövetség, amely a Parlamenti Hungarikum Munkacsoportban dolgozva törvényalkotásig vitte az ügyet, nem érti, hogy kerülhet egy ilyen általános ügy egy tárca hatáskörébe. A Rubik kocka, az üvegbeton, a táncházmozgalom, a Kodály módszer, és a Puskás jelenség a tárca alaptevékenységétől túlságosan eltérő területeket képviselnek. Önálló szervezetet és önálló költségvetési sort szeretnének.
Hiányoznak a fogalmi meghatározások, a” patentek”, ebből következően parttalan, és elsősorban az élelmiszerekre koncentráló lehet a hungarikum védjegy alkalmazása A Sport-és turizmusbizottság többsége általános vitára alkalmasnak ítélte a törvényjavaslatot.
Zöld lámpát kapott a lőfegyverekről és a lőszerekről készített, elsősorban adminisztratív könnyítéseket tartalmazó törvényjavaslat is. Ennek fontos újdonsága, hogy immár nyilvántartásba kerülnek nemcsak a fegyvertulajdonosok, hanem maguk a fegyverek és adalékaik is.
Az OSTB tagjai megállapodtak továbbá a félévi munkatervről, és Bánki Eriket delegálták a MOB Felügyelő Bizottságába.