Míg 2004-ben 28,5 millió vendég érkezett az alpesi országba, addig 2005-ben 29,3 millióan keresték fel. Ez 3 százalékos növekedést jelent, az osztrák idegenforgalom öt évvel ezelőtt produkált hasonló eredményeket. Az osztrák statisztikai hivatal adatai szerint a szálláshelyeken 119,2 millió vendégéjszakát regisztráltak, ami 1,7%- kal jobb eredmény, mint 2004- ben. A legnépszerűbb tartomány tavaly Tirol volt, itt 42,3 millió turista fordult meg, a vendégéjszakák száma 2%-kal növekedett. A legjelentősebb turisztikai vonzerejű tartományt Salzburg (22,8 millió érkezés) és Karintia (12,7 millió érkezés) követi a sorban. Jelentős Bécs turisztikai vonzereje: ide 8,8 millió turista látogatott el.
Németország továbbra is a legjelentősebb küldőpiac (51 millió vendégéj), bár a látogatók száma tavaly csak mérsékelten (0,1%) nőtt. Jelentős küldőország még Hollandia (8,6 millió vendégéj) és Svájc (3,5 millió vendégéj). A Hollandiából, Belgiumból, Olaszországból és az Egyesült Királyságból idelátogató vendégek száma nagyobb mértékben növekedett, de ezek az államok az összes vendégéjszaka csupán 24%-át adják. A svájciak, franciák és az Egyesült Államokból érkezők száma csökkent. A kelet-közép-európai régióból érkező vendégek összesen 4,2 millió vendégéjszakát adtak Ausztriának. Tavaly az ország turisztikai bevételei 23 milliárd eurót tettek ki, ami a GDP 8,8 százaléka. Kapus György, a szervezet középeurópai regionális igazgatója az Ausztriába irányuló magyar vendégforgalmat tekintve elégedett, 2005-ben 16 százalékkal, 1,3 millióra növekedett a magyar vendégéjszakák száma. A minőségi szálláshelyek, a négy-, ötcsillagos szállodák iránti kereslet felívelőben van, de kedveltek a tanyasi, falusi szálláshelyek is.
Nőtt a tartózkodási idő. Tavaly 130 millió eurót tett ki a magyar látogatók turisztikai jellegű kiadásainak értéke. A távolabb eső Tirol és Vorarlberg is egyre kedveltebb célpont a magyarok körében, de az első helyen továbbra is Karintia és Stájerország áll a magyar vendégéjszakák 25-25 %-ával, a tél hangsúlyosabb. 2006-ban Ausztria az EU soros elnökeként sok konferencia, rendezvény helyszíne lesz, idén a zeneszerző Mozart születésének 250. évfordulója alkalmából jubileumi programsorozat várja a látogatókat országszerte. Az elkövetkező években nyugati szomszédunk célja a kínai és indiai piacok meghódítása. 2006-ban cél a nyári időszak, valamint a kongresszusi és incentive turizmus részesedésének növelése.