Egy rövid, időszakos visszaesést követően Bécs az európai városok között újra a legsikeresebb desztinációk közé tartozik. 11,4 millió vendégéjszakával 2011-ben új rekordot állított fel, ez öt százalékos növekedés az előző évhez képest. A vendégérkezések száma 5,2 millióra emelkedett 2011-ben, ami az előző évhez képest 7%-os növekedést jelent. Magyarországról 123 166 vendégéjszakát regisztráltak, ami 10,8%-os pluszt jelent 2010-hez képest. A magyar vendégérkezések ugyanakkor 12,4%-al nőttek, ami összesen 72 199 vendéget jelent. A 2012-es év első negyedévében ismét megdőlt valamennyi korábbi rekord.
Mindez talán nem véletlen, hiszen a jó szakmai munka mellett magyar szemmel elképzelhetetelen erőforrások állnak a városmarketing mögött. Csaknem 30 millió eurós költségvetésből gazdálkodik a szervezet, melynek jó részét a turizmus haszonélvezői - szállodák, panziók - fizetik be a kasszába.
Bécsben nagyszerűen össze lehet kötni egymással az élet kellemes és szép dolgait. A bécsiek maguk is élen járnak az élvezetek művészetében: az opera előtt szinte a kötelező programok közé tartozik egy finom vacsora, a színházi előadást követően kifejezetten jól esik egy pohár bor egy hangulatos bárban, míg a kávéházak ideális feltételeket kínálnak egy szusszanásnyi pihenőre vásárlás közben. A város gasztronómiai kínálata egyedülállóan magas színvonalú és változatos: a luxuséttermektől az egyszerű borozókig minden megtalálható Bécsben. Mindemellett az ár-szolgáltatás arány is önmagáért beszél. A bécsi piacok környékén is számtalan lokál található, amelyek a meleg évszakban hatalmas szabadtéri kávézókká alakulnak át. Több bécsi múzeum is a kulturális és kulináris élvezetek tökéletes kombinációját kínálja: a különleges ajánlatot lefoglaló vendégek a kiállítás megtekintése mellett egy ínyencvacsorára is hivatalosak. Hangulatos vendéglátó egységeket a város szinte minden pontján találhatunk, de egyes zónákban különösen gazdag kínálat várja az egyedülálló gasztronómiai élményekre vágyókat.
2011-ben két háromcsillagos városi szálloda kezdte meg működését a Karmelite-negyedben Franz és Sissi néven a Meininger hotelcsoport működtetésében.
Egyazon építtetőtől származó két kis dizájnhotel jelenti a bécsi szállodakínálat további legfrissebb tagjait: a BWM építésztársaság által kivitelezett Hotel Topaz 33 luxusszobájával már 2012 áprilisában megkezdte működését. A szálloda a Bécsi Műhelyek stílusát idézi és a nyugalom elegáns szigetének számít a nyüzsgő nagyvárosban. A Hotel Lamée (nyitás 2012. július végén) esetében a BEHF építésziroda alakított át egy már meglévő épületet szállodává, amelyben 22 szoba, 10 lakosztály és egy tetőterasz is helyet kapott, amelyről nagyszerű kilátás nyílik a Szent István-dómra. Egy XIX. századi óvárosi palotában kialakított szálloda igazán színvonalas üzemeltetőt kapott a Ritz-Carlton csoport személyében. A 202 szobás szálloda 2012 nyarán kezdi meg működését. A divatos hetedik kerületben előre láthatólag 2012. végén nyitják meg az ötcsillagos Sans Souci hotelt, amelyben 60 szoba és lakosztály várja majd a vendégeket. 2013 tavaszán nyitja meg kapuit a Palais Hansen Kempinski Vienna. A körúton található történelmi palotában kialakított luxushotel 150 szobát és lakosztályt, tágas rendezvénytermeket, két étteremet és egy SPA részleget kínál majd a vendégeknek. Szintén 2013 tavaszán bővíti kínálatát a hetedik kerületben működő 25hours hotel, amelynek köszönhetően már 370 ággyal várják majd a szállóvendégeket. 2013-ra mindemellett tervben van még egy 143 szobás Park Hyatt hotel megnyitása is az 1. kerületben.
2013-tól három kimagasló ajánlattal bővül Bécs sokszínű kulturális élete: a Bécsi Fiúkórus új koncerttermével, a Szépművészeti Múzeum újranyitott Kincstárával és a felújított Liechtenstein városi palotával. A Bécsi Turisztikai Hivatal képviseletében Delia Jungwirt mutatta be Budapesten az osztrák főváros újdonságait és a 2013-as év fő témáját, amely a művészetek élvezete mellett „az élvezetek művészetét” ajánlja a császárváros látogatóinak..